Rada Naczelna PPS

W Warszawie w dniu 25 czerwca 2022 roku obradowała Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej.
Podczas posiedzenia wysłuchano informacji na temat projektu „Porozumienie partii demokratycznej lewicy”.

Wysłuchano wypowiedzi przedstawicieli ugrupowań – sygnatariuszy Porozumienia: Polska Partia Socjalistyczna, Unia Pracy, Socjaldemokracja Polska, Wolność i Równość a także Stowarzyszenia Lewicy Demokratycznej, Ruchu Ludzi Pracy, Feministycznego Ruchu Kobiet i Związkowej Alternatywy.
Przyjęto uchwałę potwierdzającą wejście PPS do Porozumienia.
W trakcie posiedzenia odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli wszyscy przedstawiciele sygnatariuszy Porozumienia.
Podczas posiedzenia powołano składy komisji i zespołów Rady Naczelnej oraz sekretarza Rady Naczelnej. Decyzja dotyczy: Komisji Statutowej RN PPS, Komisji Programowej RN PPS, Komisji Spraw Międzynarodowych RN PPS, Zespołu Prasowego PPS, Komisji Historycznej RN PPS i Komisji Obchodów 130-lecia PPS.
Przeprowadzono debatę na temat aktualnej sytuacji politycznej i perspektyw udziału PPS kampaniach wyborczych: samorządowej i parlamentarnej w przyszłym roku.
Przedyskutowano wstępne założenia planu obchodów 130-lecia Polskiej Partii Socjalistycznej, które przypada w listopadzie br.
Podczas dyskusji głos zabierali członkowie Rady Naczelnej oraz członkowie Koła Parlamentarnego PPS. Posiedzenie prowadził sen Wojciech Konieczny – przewodniczący RN PPS. Obecny był Honorowy Przewodniczący PPS – Bogusław Gorski.Porozumienie partii demokratycznej lewicy
Warszawa 25 czerwca 2022 roku

Pewni, że obecnie nie ma dla lewicy polskiej ważniejszego zadania niż odsunięcie od władzy prawicy szkodzącej Polkom i Polakom,
Świadomi, że pokonanie prawicy wymaga zwycięstwa w najbliższych wyborach ugrupowań obecnej opozycji,
Przekonani, że droga do zwycięstwa wiedzie przez współpracę, a nasze ugrupowania znacznie więcej łączy niż dzieli,

1. Powołujemy wspólnie porozumienie partii lewicowych w celu doprowadzenia do wspólnego startu w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych.
2. Postanawiamy, że nazwa porozumienia zostanie wspólnie ustalona w najbliższym czasie.
3. Ustalamy, że nasze porozumienie jest otwarte dla innych demokratycznych partii, stowarzyszeń i organizacji podzielających nasze poglądy.

Polska Partia Socjalistyczna
Unia Pracy
Socjaldemokracja Polska
Wolność i Równość 

Wydanie bieżące

Recenzje

Przestudiowałem nową książkę Grzegorza Kołodki pod trochę pretensjonalnym tytułem „Wojna i pokój”. Cel książki jest wyraźnie określony następującą deklaracją: „przyszłość traktuje się w dwóch kategoriach – nieuniknionej i możliwej. Obecnie tego, co się na pewno stanie, jest dużo mniej niż tego, co stać się może.

Więcej …
 

14 listopada 2014 r.  w Chinach ukazał się I tom książki autorstwa prezydenta Xi Jinping’a – Zarządzanie Chinami (ang. The Governance of China). Aktualnie, od sierpnia 2022 roku rozpowszechniany jest czwarty tom

Więcej …
 

Można być krajem małym, jak Singapur czy Szwajcaria – i znajdować się w czołówce. Można być dużym, jak Brazylia czy Nigeria – i wlec się na końcu.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Statystyka

Odsłon : 6651965

Temat dnia

Powrót Luli do władzy w Brazylii

Były lewicowy prezydent 220-mln Brazylii, największego państwa Ameryki Łacińskiej (6. gospodarka świata), kiedyś porównywany jako związkowiec z Wałęsą – jako szef państwa (2003-2011) dość skutecznie zmniejszał ogromne nierówności społeczne. Potem przez 19 miesięcy nawet więziono go pod zarzutami, które Sąd Najwyższy uznał w 2019 r. za fałszywe.

Więcej …

Na lewicy

W dniu 19 listopada 2022 roku w 130 rocznicę Kongresu Paryskiego, na którym zapoczątkowano działalność Polskiej Partii Socjalistycznej, odbyła się w Warszawie uroczysta sesja poświęcona tym wydarzeniom.

Więcej …
 

W dniu 7 listopada 2022 roku przypada 104. rocznica powołania w Lublinie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej z premierem Ignacym Daszyńskim na czele. Podstawę polityczną tego rządu tworzyły trzy ugrupowania: Polska Partia Socjalistyczna, Polska Partia Socjal-Demokratyczna oraz PSL Wyzwolenie.

Więcej …
 

W dniu 27 października 2022 roku w ramach obchodów 130-lecia Polskiej Partii Socjalistycznej odbyła się konferencja naukowa „PPS w walce o niepodległość Polski i sprawiedliwość społeczną. Dorobek i perspektywy rozwoju”.
Konferencję organizowała Komisja Historyczna pod patronatem Komitetu Obchodów 130-lecia Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

Okręgowy Komitet Warszawski Polskiej Partii Socjalistycznej przyjął w dniu 6 października 2022 roku stanowisko wspierające skierowanie do Komisji Etyki Poselskiej skargi wobec posła A. Sośnierza w sprawie jego wypowiedzi na temat socjalizmu. Wypowiedź tę uznano za karygodną, nie do przyjęcia w cywilizowanym państwie demokratycznym. Narusza ona bez wątpienia historyczną pamięć i tradycje polskiej demokracji, które oparte są o poszanowanie innych, niż kapitalizm, poglądów politycznych i ideowych.

Więcej …
 

W dniu 30 września 2022 roku w Łodzi odbyło się w ramach obchodów 130-lecia PPS, zorganizowane przez działaczy PPS i Komisję Historyczną PPS, spotkanie dotyczące historii i dorobku PPS.

Więcej …
 

W dniu 17 września 2022 roku w Warszawie odbyło się zebranie Rady Naczelnej PPS.

Więcej …
 

W dniu 13 września 2022 roku w Warszawie odbyło się otwarte zebranie Rady Mazowieckiej PPS poświęcone sprawom przygotowań socjalistów i lewicy do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

Więcej …
 

W dniu 11 września 2022 roku w Ewinie (woj. łódzkie) odbyły się tradycyjne obchody 78 rocznicy słynnej bitwy partyzanckiej oddziałów 3 Brygady Armii Ludowej im. J. Bema z niemieckim najeźdźcą.

Więcej …
 

Z inicjatywy Socjaldemokracji Polskiej, jak podał portal PPS, odbyło się w dniu 5 września 2022 roku w siedzibie OPZZ w Warszawie spotkanie partii politycznych reprezentujących część demokratycznej opozycji. Uczestniczyli: Polska Partia Socjalistyczna, Partia Zieloni, Polskie Stronnictwo Ludowe, Platforma Obywatelska, Unia Pracy oraz Wolność i Równość.

Więcej …
 

1 września br. minęła 30 rocznica brutalnego mordu Premiera Rządu Polskiego Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Soskiej.

Więcej …
 

W dniu 31 sierpnia 2022 roku w Warszawie odbyło się zebranie Rady Mazowieckiej Polskiej Partii Socjalistycznej. Uczestniczyli przedstawiciele wszystkich organizacji okręgowych Mazowsza: z Warszawy, Płocka, Piotrkowa Trybunalskiego oraz samodzielnych kół.

Więcej …
 

W dniu 21 lipca 2022 roku z okazji 117. rocznicy stracenia przez władze Rosji carskiej Stefana Okrzei, przedstawiciele Koła Parlamentarnego PPS z sen. Wojciechem Koniecznym – przewodniczącym Rady Naczelnej PPS na czele złożyli kwiaty przed tablicą pamiątkową przy Bramie Straceń Cytadeli.

Więcej …