Ogólnopolska Debata Programowa PPS

26 listopada 2011 roku we Wrocławiu odbędzie się Ogólnopolska Debata Programowa PPS „CO DALEJ Z LEWICĄ?” Organizatorem jest Polska Partia Socjalistyczna oddział Dolny Śląsk oraz Rada Naczelna PPS. Patronat medialny objął „Przegląd Socjalistyczny”.

* * *

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Debatę Programową PPS „Co dalej z lewicą?”. Wydarzenie to odbędzie się we Wrocławiu w dniu 26 listopada 2011 r. w godz. 11.00-17.00.
Organizatorem Debaty Programowej PPS „Co dalej z lewicą” jest Polska Partia Socjalistyczna oddział Dolny Śląsk oraz Rada Naczelna PPS. Współorganizatorem debaty jest Fundacja im. Róży Luksemburg.

Do organizacji Debaty Programowej przy udziale ekspertów, organizacji politycznych i związkowych, skłoniła nas niepokojąca kondycja polskiej lewicy. Ostatnie wybory parlamentarne wyraźnie pokazały, że lewica społeczna w naszym kraju jest rozproszona i niezdolna do zdobycia większego poparcia u wyborców. W rezultacie nikt aktualnie nie reprezentuje w Parlamencie interesów ludzi pracy.
Lewica społeczna nie powinna się jednak poddawać i nie może rezygnować z walki o swoje cele. Przeciwnie, w obliczu pogarszającej się drastycznie sytuacji ekonomicznej polskiego społeczeństwa, działacze lewicy muszą zbudować silną reprezentację polityczną.  
Aby spełnić swoje zadanie – reprezentować interesy ludzi pracy – lewica powinna konsekwentnie i skutecznie przedstawić krytyczną ocenę współczesnego neoliberalnego kapitalizmu. Krytycznej ocenie rzeczywistości musi jednak towarzyszyć propozycja zmian odpowiadających potrzebom i interesom ludzi pracy. Lewica powinna przedstawić propozycje zmian systemowych, które będą chronić Polskę przed nadchodzącym kryzysem gospodarczym i wyzwolą kraj spod władzy międzynarodowego kapitału i banków.

Nie jest to łatwe zadanie, dlatego zapraszamy do wspólnych obrad, które staną się podstawą prac nad priorytetami i strategią działania Polskiej Partii Socjalistycznej. Co dalej z lewicą? Jakie powinny być jej główne cele w aktualnej rzeczywistości społeczno-ekonomicznej i politycznej? Jakie metody działania są najbardziej skuteczne? Jakich błędów powinniśmy unikać?

Po debacie zapraszamy na Społeczny Klub Dyskusyjny (SKD) zatytułowany „Media, polityka, lewica”. SKD będzie miał miejsce również 26 listopada w godz. 18.30-20.30 w księgarni „Tajne Komplety”.


PROGRAM
Ogólnopolskiej Debaty Programowej PPS
CO DALEJ Z LEWICĄ?

11:00 - 14:00:  I CZĘŚĆ DEBATY
11:00 – 11.20:  Powitanie przez organizatorów, przedstawienie uczestników, ekspertów – prowadzenie: Ewa Miszczuk, Przewodnicząca PPS Dolny Śląsk.
11:20 – 12.00:  prof. Maria Szyszkowska: „Stan polskiej lewicy”.
12:00 – 14.00:  „Co dalej z lewicą?” - dyskusja z udziałem ekspertów, działaczy PPS, zaproszonych organizacji i osób – prowadzenie: Bogusław Gorski, Przewodniczący Rady Naczelnej PPS.

14.00 - 14.20:  Przerwa kawowa

14.20 - 17.00   II. CZĘŚĆ DEBATY
14.20 – 14.30:  Wprowadzenie do dyskusji
14.30 - 16.50:  Dyskusja programowa – prowadzenie: Ewa Miszczuk, Bogusław Gorski, PPS.

Problemy do dyskusji:
- Strategie działania PPS w aktualnej sytuacji politycznej.
- Możliwości i przeszkody realizacji celów i dążeń programowych PPS.
- Priorytety działalności partii w obecnej sytuacji społeczno-ekonomicznej Polski.
16.50 – 17.00: Podsumowanie i zakończenie obrad.

17.00 - 18.30: Przerwa obiadowa.

18.30 – 20.30. Społeczny Klub Dyskusyjny pt. „MEDIA, POLITYKA, LEWICA”, klubokawiarnia Tajne Komplety, Wrocław, Rynek, Przejście Garncarskie 2.

20.30 – ….. Spotkanie integracyjne

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
Tomasz Rollnik, Sekretarz PPS Dolny Śląsk: tel.: 796-074-074  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.      
http://www.pps.info.pl/   http://polskapartiasocjalistycznawroclaw.wordpress.com/
 

Wydanie bieżące

Recenzje

W 2018 roku ukazała się wizjonerska książka Jamie Bartlett’a „Ludzie przeciw technologii. Jak Internet zabija demokrację”. Jest ona analizą relacji człowieka ze światem cyfrowym, w który dopiero wchodzimy. Szczególnie wiele miejsca autor poświęca ewolucji liberalnego modelu demokracji w starciu z nowymi technologiami, ich przemożnym wpływem na człowieka i budowane od wieków struktury państwa demokratycznego.

Więcej …
 

Postać Tadeusza Kościuszki, wybitnego Polaka, bohatera dwóch kontynentów mimo upływu ponad 200 lat od jego śmierci cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wielu historyków i polityków polskich i zagranicznych. Prace poświęcone jego osobie i działalności ukazują się nieprzerwanie od ponad 200 lat. Jedna z nich autorstwa Piotra Marka Napierały pt „Żołnierz i filozof.

Więcej …
 

Przez okres ostatnich dwóch lat, z różną intensywnością, na ogół jednak raz w tygodniu, publikowałem na łamach gazety Trybuna materiały publicystyczne, eseje i komentarze w ramach cyklu My Socjaliści. Obejmowały one szeroki wachlarz  problemów, choć założeniem moim było ukazanie otaczającej nas rzeczywistości społeczno-politycznej poprzez doświadczenia i wartości ideowe polskich socjalistów. Sytuacja ta była konsekwencją mojego zaangażowania w działalność w ruchu socjalistycznym, szczególnie w ramach PPS a także aktywną, prowadzoną od lat działalność dziennikarską i publicystyczną na łamach wielu pism i w Internecie.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Statystyka

Odsłon : 5072186

Więcej …
 

Więcej …
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej …

Temat dnia

Dali się zrobić w konia

Lewica, nie dość z tym, to trzy partie SLD, Razem i Wiosna zgodziły się na elastyczną interpretację Konstytucji a także na " poluzowanie " prawa przy zmianach regulaminu sejmowego.
By to uzasadnić dołączyli do chóru populistycznych sloganów o pośpiech w walce o zdrowie i dobrobyt Polaków.

Więcej …

Na lewicy

Polska Partia Socjalistyczna opublikowała w dniu 29 marca 2020 roku dwa stanowiska polityczne związane z aktualną sytuacją w kraju. Jedno dotyczy tzw. tarczy antykryzysowej, drugie terminu wyborów prezydenckich.

Więcej …
 

Apel do Prezydenta i Premiera RP o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 r.
(do wiadomości Marszałków Sejmu i Senatu RP)

Więcej …
 

Według danych oficjalnych na 21 marca 2020 roku Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 34 komitety wyborcze.

Więcej …
 

Prezydium Porozumienia Socjalistów przyjęło w dniu 18 marca 2010 roku stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Socjaliści opowiadają się za ich przełożeniem w czasie, w związku z niemożliwością dopełnienia zapisów Konstytucji dotyczących warunków i trybu wyborów oraz samej kampanii.

Więcej …
 

W dniu 3 marca 2020 roku w Warszawie zmarł Stanisław Kania, ostatni I sekretarz Komitetu Centralnego PZPR.

Więcej …
 

W warszawskiej siedzibie NOT odbyło się, 1 marca spotkanie kandydata lewicy do Sejmu RP Roberta Biedronia. W spotkaniu uczestniczyli między innymi, Włodzimierz Czarzasty (SLD) oraz Adrian Zandberg (RAZEM)

Więcej …
 

W dniu 26 lutego 2020 roku w Warszawie odbyło się comiesięczne zebranie Koła PPS Warszawa-Śródmieście. Po raz pierwszy wziął w nim udział wybrany przed rokiem, przewodniczący Rady Naczelnej PPS, sen. Wojciech Konieczny.

Więcej …
 

Z dokumentów przekazanych PAP w dniu 4 lutego 2020 roku wynika, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję o wpisaniu do ewidencji partii politycznych zmian w statucie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która zmienia nazwę SLD na "Nowa Lewica". Sąd wpisał również do ewidencji znak graficzny "Lewica", którym SLD, Wiosna i Lewica Razem posługiwała się w kampanii parlamentarnych i którym posługuje się także klub parlamentarny.

Więcej …
 

W dniu 1 Lutego 2020 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Naczelnej PPS.

Więcej …
 

W dniu 31 stycznia 2010 roku mija 15 rocznica śmierci Jana Mulaka – honorowego przewodniczącego PPS, działacza społecznego, wyśmienitego trenera i wychowawcy, wielkiego patrioty i żołnierza.

Więcej …
 

W dniu 29 stycznia 2020 roku odbyło się zebranie Koła PPS Warszawa Śródmieście. Dyskutowano o przygotowaniach do wyborów prezydenckich. Koło przyjęło uchwałę w tej sprawie skierowaną do Rady Naczelnej PPS, której posiedzenie planowane jest na dzień 2 lutego.

Więcej …
 

W dniach 20-21 stycznia 2020 roku w Warszawie w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego odbyła się konferencja naukowa pt.: „Ludowa i socjalistyczna wizja niepodległej Polski”.

Więcej …