Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem został w dniu 21 sierpnia 2018 roku zarejestrowany. Pod siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele ugrupowań stanowiących komitet poinformowali o swych zamierzeniach w kampanii wyborczej do samorządów.

- SLD Lewica Razem jest to zgrupowanie organizacji lewicowych, które w wyborach samorządowych wystartują pod wspólnym szyldem. Jest to przełomowa chwila, ponieważ startujemy jako zjednoczona lewica i liczymy na bardzo dobry wynik. Wystawimy swoje kandydatki i kandydatów w większości powiatów oraz we wszystkich okręgach sejmikowych – oświadczył Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD podczas konferencji prasowej przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej zaraz po zarejestrowaniu Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem 21 sierpnia 2018 r.

- PKW przyjęła nasze zawiadomienie bez zastrzeżeń, tak więc od dziś oficjalnie Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem formalnie rozpoczyna swoją kampanię wyborczą, która bez wątpienia będzie kampanią udaną i pełną sukcesów – poinformował Szejna.
- W gronie 20 podmiotów zarejestrowaliśmy dziś Komitet, wśród nich są nie tylko partie, ale również think tanki i stowarzyszenia – poinformował Włodzimierz Czarzasty podczas spotkania z dziennikarzami.

Formalnie Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem tworzą: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polska Partia Socjalistyczna, Polska Lewica, Ruch Odrodzenia Gospodarczego, Socjaldemokracja Polska oraz Unia Pracy, jednakże formuła porozumienia jest o wiele szersza i w wyborach wystartują kandydatki i kandydaci z następujących podmiotów: Centrum Daszyńskiego, Federacji Młodych Socjaldemokratów, Fundacji im. Kazimierza Kelles-Krauza, Inicjatywy Feministycznej, Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, Polskiej Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Ruchu Ludzi Pracy, Ruch Odrodzenia Gospodarczego, Ruchu Społecznego „Praca – Pokój – Sprawiedliwość”, Socjaldemokracji Polskiej -SDPL, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia „Dom Wszystkich Polska”, Stowarzyszenia „Ordynacka”, Stowarzyszenia „Pokolenia”, Stowarzyszenia I.Daszyńskiego, Towarzystwa Kultury Świeckiej im .Tadeusza Kotarbińskiego, Unii Pracy, Wolność i Równość oraz ZZRiOW „Regiony”.
- 16 000 kandydatów, 320 powiatów, 85 okręgów sejmikowych. Mamy swoich kandydatów na prezydentów we wszystkich miastach wojewódzkich oraz prezydenckich. Oceniam, że będziemy jednym z 4 komitetów, które zgłoszą aż tyle kandydatur – podsumował przewodniczący SLD.

- Nie udało nam się dogadać z Partią Razem, poza Poznaniem, gdzie współtworzymy komitet wyborczy właśnie z Razem, Zielonymi i Inicjatywą Polską – stwierdził Czarzasty.
- Nie ma wroga w opozycji! Wszędzie gdzie będziemy mogli zawierać porozumienia będziemy z innymi partiami opozycyjnymi zawierali, ale wyłącznie na zasadach partnerskich, na zasadzie podmiotowej a nie przedmiotowej – oświadczył lider Sojuszu. - Nie wroga na lewicy, nie ma wroga w opozycji - dodał.
- Koalicja UP i SLD jest już pełnoletnia, pierwszy raz taką koalicję zawarliśmy w roku 2000, przed wyborami prezydenckimi, w których wygrał Aleksander Kwaśniewski. Następnie była kontynuacja w 2001 r. - przypomniał Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy. - Wierzę, że te dobre doświadczenia będą procentowały również w tych wyborach samorządowych. Nie szukam wroga ani na lewicy, ani w centrum, ale chciałby, aby ta trzecia siła zdobyła silne odzwierciedlenie w sejmikach wojewódzkich – oświadczył polityk lewicy.
Przewodniczący najstarszej polskiej partii – PPS stwierdził, iż „wybory, które nas czekają to będzie pewna cezura i muszą zostać przez lewicę wygrane”. - Musimy przywrócić właściwe miejsce lewicy w Polsce, jest to nasz obowiązek – kontynuował Bogusław Gorski, przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej. - Wierzę, że będziemy obecni w samorządach, i że lewica będzie obecna w przyszłym Sejmie – podkreślił Gorski.
Pełny energii szef sztabu wyborczego Marcin Kulasek zachęcał do do wyborczej walki. - Dziś obchodzimy dziś optymisty i SLD, jak i Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem z optymizmem patrzy w przyszłość – mówił Kulasek. - Sondaże pokazują, iż wyborcy już wiedzą, iż brak lewicy w Sejmie jest bardzo zły dla naszego kraju – podsumował sekretarz generalny Sojuszu.
- Już dziś zapraszam 8 września do Dąbrowy Górniczej, gdzie odbędzie się inauguracja kampanii SLD Lewica Razem, tam zaprezentujemy nasz program oraz naszych kandydatów do sejmików, jak i na prezydentów, burmistrzów i wójtów – poinformował Kulasek.
Kolejna podczas konferencji prasowej zabrała głos Karolina Pawliczak, wiceprzewodnicząca partii, była wiceprezydentka Kalisza oraz kandydatka na prezydentkę tego miasta. - Jako pierwsi prezentujemy nasz program, który powstał z doświadczeń naszych samorządowców, ludzi, którzy po prostu pracują w samorządach. Program najlepszy, bliki ludziom, pro-socjalny i pro-społeczny – zachęcała Pawliczak.
- Nasze propozycje nie są oderwane od rzeczywistości, ale są one oparte na doświadczeniach naszych samorządowców – podkreśliła polityczka SLD. - Mówimy w tym programie o najmłodszych: bezpłatnych żłobkach, darmowych drugim śniadaniu, doceniamy profilaktykę i ochronę zdrowia. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne, a samorząd ma ogromny wpływ na te elementy związane z ochroną zdrowia. Mówimy też o niezwykle ważnej polityce senioralnej, zaznaczamy w naszym programie Kartę Seniora, wyznaczamy zakres zadań, które samorząd dzisiaj ma do spełnienia jeżeli chodzi o pracę dla seniorów – podkreślała. - Nasi kandydaci już niedługo będą prezentować wyborcom szczegóły naszych propozycji pod hasłem „Silny Samorząd Demokratyczna Polska” - oświadczyła.
Anna Mackiewicz, wiceprezydentka Bydgoszczy przypomniała wyborcom o konieczności oceny dotychczasowej pracy samorządowców. - Ludzie lewicy pracowali uczciwie na rzecz swoich małych ojczyzn, po czterech latach przyszedł czas rozliczeń. Nasi dotychczasowi samorządowcy są bardzo dobrze oceniani i znaleźli oni miejsce na listach wyborczych – poinformowała polityczka Sojuszu.
- Zachęcam wszystkie obywatelki i obywateli do udziału w wyborach samorządowych 21 października oraz do oddania głosu na kandydatki i kandydatów SLD Lewica Razem – mówiła Mackiewicz.

 

Wydanie bieżące

Recenzje

„Przemoc, pokój, prawa człowieka” to książka Jerzego Oniszczuka wydana co prawda w roku 2016, niemniej jej aktualność w ostatnich latach okazała się niezwykle ważna, dotyczy bowiem filozofii konfliktu i dopuszczalności przemocy, co autor wyraźnie podkreśla we wstępie.

Więcej …
 

Książka „Chiny w nowej erze” jest kwintesencją działań naukowych i publicystycznych dra Sylwestra Szafarza. Powstawała ona kilka lat. Jest chronologicznym zbiorem materiałów związanych z przemianami, jakie zainspirowane zostały przygotowaniami i skutkami 20. Zjazdu Krajowego KPCh.

Więcej …
 

Monografia  „Prawne i etyczne fundamenty demokracji medialnej” jest studium z zakresu ewolucji współczesnych demokracji i wskazuje na postępujący proces przenikania polityki i mediów, co znacząco wpływa na kształtowanie się nowych relacji człowiek – polityka w obliczu wolnego rynku i rewolucji technologicznej opartej o systemy cyfrowe. W pracy zostały poddane eksploracji i usystematyzowane zagadnienia, wartości i normy istotne dla zjawiska opisanej w literaturze kategorii społecznej – demokracja medialna.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyka

Odsłon : 7222077

Temat dnia

Na Dzień Kobiet

Był rok 1857. Pracujące w fabryce bawełny kobiety zastrajkowały domagając się takiej samej płacy jak mężczyźni i równego traktowania. Minęło pół wieku  był rok 1909 kiedy w USA po raz pierwszy obchodzono dzień kobiet.

Więcej …

Na lewicy

W dniu 13 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się debata "Media publiczne z lewicowej perspektywy". Organizatorami była Polska Partia Socjalistyczna i Centrum Imienia Daszyńskiego.W panelu dyskusyjnym wystąpili: posłanka Paulina Matysiak, dr Andrzej Ziemski i Jakub Pietrzak.

Więcej …
 

W dniach 11 -13 marca, 2024 roku w Tarnowie, obradował III Kongres Pokoju zorganizowany przez prof. Marię Szyszkowską z udziałem środowisk naukowych z całej Polski. Otwarcia Kongresu dokonali: Prof. zw. dr hab. Maria Szyszkowska, Członek Komitetu Prognoz <Polska 2000 Plus> przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz  Prof. dr hab. Tadeuszu Mędzelowski Dr H. C. Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu Wiceprezes Pacyfistycznego Stowarzyszenia.

Więcej …
 

W Warszawie w dniu 3 lutego 2024 roku zebrała się Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej.
Dyskutowano na temat aktualnej sytuacji politycznej, zbliżających się wyborów samorządowych. Przedmiotem obrad i decyzji były sprawy organizacyjne.

Więcej …
 

W dniu 12 stycznia 2024 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Mazowieckiej PPS. Poświęcone ono było analizie aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Oceniono jej wpływ na zadania i politykę Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 9 grudnia 2023 roku w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Organizacji Młodzieżowej PPS „Młodzi Socjaliści”, która zawiązała się ponownie w wyniku otwartej inicjatywy władz centralnych PPS.

Więcej …
 

W dniu 5 grudnia 2023 roku w Warszawie odbył się pogrzeb Towarzysza Bogusława Gorskiego Honorowego Przewodniczącego Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 25 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się statutowe zebranie Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. Przedmiotem obrad była ocena zakończonej wyborami do Sejmu i Senatu RP w dniu 15 października 2023 roku, kampania wyborcza, w której uczestniczyli kandydaci desygnowani przez PPS.

Więcej …
 

W dniu 18 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Komitet Warszawski PPS w związku z 131 rocznicą Kongresu Paryskiego, na którym zainicjowano powstanie Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 12 listopada 2023 roku w przeddzień 109 rocznicy walk warszawskich robotników pod przywództwem Organizacji Bojowej PPS z wojskami carskimi, w Warszawie na Placu Grzybowskim, pod obeliskiem upamiętniającym to wydarzenie, odbyło się uroczyste złożenie kwiatów.

Więcej …
 

W dniu 9 listopada 2023 roku odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej PPS – Mazowsze w sprawie wyborów parlamentarnych 2023..

Więcej …
 

W dniu 7 listopada 2023 roku przypadła 105 rocznica powołania w Lublinie Rządu Ludowego z premierem Ignacym Daszyńskim na czele. Z tej okazji przed pomnikiem Ignacego Daszyńskiego w Warszawie spotkali się działacze polskiej lewicy. Złożono kwiaty.

Więcej …
 

Państwowa Komisja Wyborcza podała w dniu 17 października 2023 roku pełne wyniki wyborów parlamentarnych, które odbyły się 15 października.
Frekwencja wyniosła 74,38 proc.

Więcej …