Apel wyborczy OPZZ

Rada Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych wystosowała w dniu 28 września 2011 roku apel przed wyborami parlamentarnymi do członków i sympatyków ruchu związkowego.


Apel
Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych
o głosowanie na związkowych kandydatów i poparcie związkowego programu

9 października odbędą się wybory parlamentarne – niezwykle ważne dla przyszłości. Tego dnia podejmiemy decyzję, jak Polska będzie rządzona przez następne lata.
Po czterech latach postępującej deregulacji naszego państwa, podwyżek cen, za którymi nie szły podwyżki płac, komercjalizacji systemu ochrony zdrowia i edukacji – czas na zmiany. Nie powinniśmy zmarnować tej szansy. Nie możemy pozwolić, by przez kolejne cztery lata Polską rządziła ekipa, która jawnie podważa prawa pracownicze i związkowe.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych poprzez głosy swoich członków powinno wpływać na rzeczywistość w naszym państwie i domagać się m.in:
• zwiększenia liczby miejsc pracy w Polsce,
• godnej płacy minimalnej na poziomie 50% przeciętnego wynagrodzenia,
• obniżenia podatków dla najmniej zarabiających,
• bezpieczeństwa socjalnego pracujących,
• prawa do emerytury po 35 i 40 latach pracy zawodowej,
• podniesienia dramatycznie niskich progów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej i świadczeń rodzinnych,
• ratyfikacji konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy i Europejskiej Karty Społecznej oraz przyjęcia Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Zagłosujmy na związkowych kandydatów i kandydatki w wyborach parlamentarnych, którym OPZZ udzieliło poparcia! Potrzebujemy reprezentantów związkowych idei w Parlamencie!
9 października wybierzemy nowy Sejm i Senat. Nie pozwólmy, by rządzili nami ludzie, którzy zamiast wsłuchiwać się w potrzeby społeczeństwa i prowadzić dialog społeczny, uprawiają monolog na konferencjach prasowych!
9 października zadecydujemy, czy następne cztery lata będą upływały pod znakiem medialnych sztuczek, czy też doczekamy się w końcu realnych decyzji na rzecz społeczeństwa równych szans dla wszystkich.
Polska potrzebuje zmian – społeczna gospodarka rynkowa nie może być dalej pustym frazesem.
Stawiając krzyżyk na karcie wyborczej zadecydujemy o kształcie systemu emerytalnego, o losach szkół i szpitali, o pracy dla młodych, o wsparciu dla rodzin, o skali ubóstwa w Polsce, ale przede wszystkim o naszej wspólnej przyszłości.
To wszystko są tak ważne sprawy, że nie możemy dopuścić do tego, aby inni decydowali za nas.
Mamy prawo wyborcze i musimy z niego skorzystać. Nie wszystkie partie polityczne mają programy wyborcze zgodne z postulatami OPZZ zatem głosujmy rozważnie – kierujmy się konkretami, a nie politycznym wizerunkiem!
• Apelujemy – 9 października zagłosuj na naszych przedstawicieli do parlamentu!
• Szansą na skuteczność OPZZ są jego reprezentanci w Sejmie i Senacie RP!

Rada
Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

Warszawa, 28 września 2011 r.


 

Wydanie bieżące

Recenzje

„Przemoc, pokój, prawa człowieka” to książka Jerzego Oniszczuka wydana co prawda w roku 2016, niemniej jej aktualność w ostatnich latach okazała się niezwykle ważna, dotyczy bowiem filozofii konfliktu i dopuszczalności przemocy, co autor wyraźnie podkreśla we wstępie.

Więcej …
 

Książka „Chiny w nowej erze” jest kwintesencją działań naukowych i publicystycznych dra Sylwestra Szafarza. Powstawała ona kilka lat. Jest chronologicznym zbiorem materiałów związanych z przemianami, jakie zainspirowane zostały przygotowaniami i skutkami 20. Zjazdu Krajowego KPCh.

Więcej …
 

Monografia  „Prawne i etyczne fundamenty demokracji medialnej” jest studium z zakresu ewolucji współczesnych demokracji i wskazuje na postępujący proces przenikania polityki i mediów, co znacząco wpływa na kształtowanie się nowych relacji człowiek – polityka w obliczu wolnego rynku i rewolucji technologicznej opartej o systemy cyfrowe. W pracy zostały poddane eksploracji i usystematyzowane zagadnienia, wartości i normy istotne dla zjawiska opisanej w literaturze kategorii społecznej – demokracja medialna.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Statystyka

Odsłon : 7286411

Temat dnia

Na kogo głosować?

Mówi się, że wybory samorządowe dotyczą spraw lokalnych i nie powinny być polityczne. Ale one bardzo decydują o polityce, o poparciu dla partii, co przekłada się na ich sprawczość.
Jeśli więc mamy określone poglądy polityczne, to trzeba je potwierdzić w tych wyborach.

Więcej …

Na lewicy

W Nałęczowie w dniach 24-26 kwietnia 2024 roku odbyła się pod patronatem naukowym  Profesor Marii Szyszkowskiej interdyscyplinarna i międzyśrodowiskowa konferencja naukowa „Odmiany wspólnot oraz ich znaczenie z punktu widzenia jednostki i państwa”.  Patronat nad konferencją objęły: Wszechnica Polska w Warszawie, Polski Oddział Stowarzyszenia Kultury Europejskiej, Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Filozofów Krajów Słowiańskich.

Więcej …
 

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej PPS – Mazowsze. Omówiono wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się w dniu 7 kwietnia. Jak wynika z przygotowanego sprawozdania, PPSowcy na Mazowszu startowali z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy.

Więcej …
 

W dniu 3 kwietnia 2024 roku w Płocku odbyło się zebranie Organizacji Okręgowej PPS z udziałem kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych. W zebraniu uczestniczył przewodniczący Rady Naczelnej PPS, senator Wojciech Konieczny.

Więcej …
 

W dniu 23 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się Konwencja Polskiego Ruchu Lewicowego. Przyjęto uchwały programowe. Zostały wybrane nowe władze.

Więcej …
 

W dniu 13 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się debata "Media publiczne z lewicowej perspektywy". Organizatorami była Polska Partia Socjalistyczna i Centrum Imienia Daszyńskiego.W panelu dyskusyjnym wystąpili: posłanka Paulina Matysiak, dr Andrzej Ziemski i Jakub Pietrzak.

Więcej …
 

W dniach 11 -13 marca, 2024 roku w Tarnowie, obradował III Kongres Pokoju zorganizowany przez prof. Marię Szyszkowską z udziałem środowisk naukowych z całej Polski. Otwarcia Kongresu dokonali: Prof. zw. dr hab. Maria Szyszkowska, Członek Komitetu Prognoz <Polska 2000 Plus> przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz  Prof. dr hab. Tadeuszu Mędzelowski Dr H. C. Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu Wiceprezes Pacyfistycznego Stowarzyszenia.

Więcej …
 

W Warszawie w dniu 3 lutego 2024 roku zebrała się Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej.
Dyskutowano na temat aktualnej sytuacji politycznej, zbliżających się wyborów samorządowych. Przedmiotem obrad i decyzji były sprawy organizacyjne.

Więcej …
 

W dniu 12 stycznia 2024 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Mazowieckiej PPS. Poświęcone ono było analizie aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Oceniono jej wpływ na zadania i politykę Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 9 grudnia 2023 roku w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Organizacji Młodzieżowej PPS „Młodzi Socjaliści”, która zawiązała się ponownie w wyniku otwartej inicjatywy władz centralnych PPS.

Więcej …
 

W dniu 5 grudnia 2023 roku w Warszawie odbył się pogrzeb Towarzysza Bogusława Gorskiego Honorowego Przewodniczącego Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 25 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się statutowe zebranie Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. Przedmiotem obrad była ocena zakończonej wyborami do Sejmu i Senatu RP w dniu 15 października 2023 roku, kampania wyborcza, w której uczestniczyli kandydaci desygnowani przez PPS.

Więcej …
 

W dniu 18 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Komitet Warszawski PPS w związku z 131 rocznicą Kongresu Paryskiego, na którym zainicjowano powstanie Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …