Manifestacja na 1 maja

opzz   OPZZ ogłosiło apel i pokazało materiały informacyjne i propagandowe na manifestację 1 maja 2013 roku.


1 MAJA 2013
razem w obronie miejsc pracy i prawa pracy,
razem pokonajmy kryzys!


Tegoroczny dzień 1 maja po raz kolejny obchodzimy w warunkach kryzysu gospodarczego, malejącej produkcji i spadku zatrudnienia.
Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce przekroczyła już 14,5%, a w rzeczywistości jest jeszcze większa. Oznacza to, że ponad 2 miliony 400 tysięcy pracowników jest bez pracy. Bezrobocie dotyka szczególnie młodzież, kobiety i osoby w wieku 50+. 2,5 miliona naszych młodych obywateli zmuszonych zostało do emigracji zarobkowej.
Demontaż prawa pracy spowodował brak bezpieczeństwa w zatrudnieniu, życiu rodzinnym i społecznym.
Pracodawcy i rządząca koalicja zamiast podjąć rzeczywiste działania na rzecz walki z bezrobociem i tworzenia nowych miejsc pracy, forsują kolejne działania liberalizujące prawo pracy. W efekcie zamiast nowych miejsc pracy zwalnia się pracowników i zwiększa zyski firm. Pogarsza się sytuacja ekonomiczna pracowników i ich rodzin, narasta kryzys rodziny.
Związki zawodowe wielokrotnie proponowały rządowi podjęcie rozmów na rzecz realnych programów wzrostu zatrudnienia oraz obniżenia społecznych kosztów kryzysu. OPZZ przedkładał w tej sprawie wiele propozycji. Nasze apele pozostały bez echa W dniu 1 maja 2013 roku będziemy manifestować w obronie praw pracowniczych, w obronie miejsc pracy.
1 maja będziemy manifestować, by pokazać rządowi i pracodawcom, że nie zrzucą bezkarnie kosztów kryzysu gospodarczego na barki pracowników.
1 maja będziemy manifestować, żeby pokazać naszą wolę walki o likwidację umów śmieciowych, godny start zawodowy młodego pokolenia, likwidację rosnącej grupy biednych pracujących. Nie pozwolimy ograniczać praw pracowniczych pod hasłem kryzysu, nie dopuścimy do dalszego wzrostu rozwarstwienia społecznego!
Razem możemy pokonać kryzys – jego koszty muszą ponosić wszyscy, szczególnie ci którzy do niego doprowadzili. 1 maja jest dniem, w którym przypomnimy o tym rządowi i pracodawcom!
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych apeluje do członków związków zawodowych, pracowników, bezrobotnych, emerytów i rencistów oraz wszystkich, dla których ważna jest idea sprawiedliwości społecznej o liczny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Walki o Prawa Ludzi Pracy.
Zwracamy się do wszystkich środowisk „oburzonych” z zaproszeniem do udziału w warszawskiej manifestacji 1-majowej będącej kontynuacją rozpoczętych wspólnych działań.
1 maja pokażmy naszą siłę i determinację!

Ogólnopolskie Porozumienie
Związków Zawodowych
Warszawa, 27 marca 2013 r.


 

Wydanie bieżące

Recenzje

„Przemoc, pokój, prawa człowieka” to książka Jerzego Oniszczuka wydana co prawda w roku 2016, niemniej jej aktualność w ostatnich latach okazała się niezwykle ważna, dotyczy bowiem filozofii konfliktu i dopuszczalności przemocy, co autor wyraźnie podkreśla we wstępie.

Więcej …
 

Książka „Chiny w nowej erze” jest kwintesencją działań naukowych i publicystycznych dra Sylwestra Szafarza. Powstawała ona kilka lat. Jest chronologicznym zbiorem materiałów związanych z przemianami, jakie zainspirowane zostały przygotowaniami i skutkami 20. Zjazdu Krajowego KPCh.

Więcej …
 

Monografia  „Prawne i etyczne fundamenty demokracji medialnej” jest studium z zakresu ewolucji współczesnych demokracji i wskazuje na postępujący proces przenikania polityki i mediów, co znacząco wpływa na kształtowanie się nowych relacji człowiek – polityka w obliczu wolnego rynku i rewolucji technologicznej opartej o systemy cyfrowe. W pracy zostały poddane eksploracji i usystematyzowane zagadnienia, wartości i normy istotne dla zjawiska opisanej w literaturze kategorii społecznej – demokracja medialna.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyka

Odsłon : 7293944

Temat dnia

Sprawa CPK

Nowy rząd nigdy nie był przy tym w stanie jasno, prosto i komunikacyjnie skutecznie wyjaśnić opinii publicznej co jest nie tak z planem CPK albo czemu założony przez poprzednią ekipę czas oddania inwestycji jest nierealny.

Więcej …

Na lewicy

Tradycyjnie, jak co roku, w dniu 1 maja 2024 roku, odbyły się na Placu Grzybowskim w Warszawie centralne uroczystości Święta Pracy zorganizowane przez Polską Partię Socjalistyczną. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele ugrupowań lewicowych: PPS, Nowej Lewicy, Unii Pracy oraz OPZZ, a także Młodych Socjalistów, Porozumienia Socjalistów i Stowarzyszenia im. I. Daszyńskiego. Uczestniczyli przedstawiciele branżowych związków zawodowych i licznie mieszkańcy Warszawy.

Więcej …
 

W Nałęczowie w dniach 24-26 kwietnia 2024 roku odbyła się pod patronatem naukowym  Profesor Marii Szyszkowskiej interdyscyplinarna i międzyśrodowiskowa konferencja naukowa „Odmiany wspólnot oraz ich znaczenie z punktu widzenia jednostki i państwa”.  Patronat nad konferencją objęły: Wszechnica Polska w Warszawie, Polski Oddział Stowarzyszenia Kultury Europejskiej, Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Filozofów Krajów Słowiańskich.

Więcej …
 

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej PPS – Mazowsze. Omówiono wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się w dniu 7 kwietnia. Jak wynika z przygotowanego sprawozdania, PPSowcy na Mazowszu startowali z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy.

Więcej …
 

W dniu 3 kwietnia 2024 roku w Płocku odbyło się zebranie Organizacji Okręgowej PPS z udziałem kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych. W zebraniu uczestniczył przewodniczący Rady Naczelnej PPS, senator Wojciech Konieczny.

Więcej …
 

W dniu 23 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się Konwencja Polskiego Ruchu Lewicowego. Przyjęto uchwały programowe. Zostały wybrane nowe władze.

Więcej …
 

W dniu 13 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się debata "Media publiczne z lewicowej perspektywy". Organizatorami była Polska Partia Socjalistyczna i Centrum Imienia Daszyńskiego.W panelu dyskusyjnym wystąpili: posłanka Paulina Matysiak, dr Andrzej Ziemski i Jakub Pietrzak.

Więcej …
 

W dniach 11 -13 marca, 2024 roku w Tarnowie, obradował III Kongres Pokoju zorganizowany przez prof. Marię Szyszkowską z udziałem środowisk naukowych z całej Polski. Otwarcia Kongresu dokonali: Prof. zw. dr hab. Maria Szyszkowska, Członek Komitetu Prognoz <Polska 2000 Plus> przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz  Prof. dr hab. Tadeuszu Mędzelowski Dr H. C. Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu Wiceprezes Pacyfistycznego Stowarzyszenia.

Więcej …
 

W Warszawie w dniu 3 lutego 2024 roku zebrała się Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej.
Dyskutowano na temat aktualnej sytuacji politycznej, zbliżających się wyborów samorządowych. Przedmiotem obrad i decyzji były sprawy organizacyjne.

Więcej …
 

W dniu 12 stycznia 2024 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Mazowieckiej PPS. Poświęcone ono było analizie aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Oceniono jej wpływ na zadania i politykę Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 9 grudnia 2023 roku w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Organizacji Młodzieżowej PPS „Młodzi Socjaliści”, która zawiązała się ponownie w wyniku otwartej inicjatywy władz centralnych PPS.

Więcej …
 

W dniu 5 grudnia 2023 roku w Warszawie odbył się pogrzeb Towarzysza Bogusława Gorskiego Honorowego Przewodniczącego Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 25 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się statutowe zebranie Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. Przedmiotem obrad była ocena zakończonej wyborami do Sejmu i Senatu RP w dniu 15 października 2023 roku, kampania wyborcza, w której uczestniczyli kandydaci desygnowani przez PPS.

Więcej …