I Dolnośląskie Forum Lewicy


Polska Partia Socjalistyczna
Oddział Dolny Śląsk
serdecznie zaprasza na                                   

I Dolnośląskie Forum Lewicy, które odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2011 r. we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 31, I piętro.
Obrady rozpoczynamy w sobotę, 16. kwietnia o godz. 15.00.


PROGRAM dFL 2011

DZIEŃ 1. sobota 16. kwietnia 2011 r.
15.00-17.00: I panel: Rola lewicy na aktualnej mapie politycznej Polski
Paneliści: Bogusław Gorski (Polska Partia Socjalistyczna), Marek Dyduch (Sojusz Lewicy Demokratycznej),                   Ewa Miszczuk (Polska Partia Socjalistyczna), Józef Pinior (niezależny), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna), Jarosław Wardęga (Unia Pracy); Prowadzący: Jarosław Augustyniak.

17.10-19.00: II panel: Lewica a prawa pracownicze i działalność związków zawodowych
Paneliści: Elżbieta Zakrzewska (Posłanka na Sejm RP, Unia Pracy), Piotr Matejczyk (niezależny), Andrzej Otręba (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych), Jerzy Stefański (Polska Partia Socjalistyczna),Tomasz Rollnik (Wolny Związek Zawodowy „Sierpień’80”, PPS); Prowadzący: Krzysztof Mroczko.


DZIEŃ 2. niedziela 17. kwietnia 2011 r.
14.00-16.00: III panel: Aktualne problemy społeczne Dolnego Śląska
Paneliści: Renata Berent-Mieszczanowicz (Demokratyczna Unia Kobiet), Irena Kamińska (Partia Kobiet), Andrzej Puzio (Unia Pracy), Helena Trela (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Krzysztof Mroczko (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna); Prowadzący: Leszek Budrewicz.

16.10-18.00: IV panel: Lewica wobec rewolucji na Bliskim Wschodzie
Paneliści: Aneta Jerska (Kampania Solidarności z Palestyną, Polska Partia Pracy), dr Jarosław Jarząbek (Uniwersytet Wrocławski), Sufian Kayyali (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Palestyńczyków Polskich), Karol Skuza (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści); Prowadząca: Ewa Miszczuk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnych obrad!        

PATRONAT MEDIALNY: "Przegląd Socjalistyczny", wolnyportal.pl,  Nowa Gazeta Gmin

                              
Organizator: Polska Partia Socjalistyczna - Dolny Śląsk
Kontakt: tel. (do Sekretarza): 796-074-074;  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://polskapartiasocjalistycznawroclaw.wordpress.com
 

Wydanie bieżące

Recenzje

Przez okres ostatnich dwóch lat, z różną intensywnością, na ogół jednak raz w tygodniu, publikowałem na łamach gazety Trybuna materiały publicystyczne, eseje i komentarze w ramach cyklu My Socjaliści. Obejmowały one szeroki wachlarz  problemów, choć założeniem moim było ukazanie otaczającej nas rzeczywistości społeczno-politycznej poprzez doświadczenia i wartości ideowe polskich socjalistów. Sytuacja ta była konsekwencją mojego zaangażowania w działalność w ruchu socjalistycznym, szczególnie w ramach PPS a także aktywną, prowadzoną od lat działalność dziennikarską i publicystyczną na łamach wielu pism i w Internecie.

Więcej …
 

Niewiele  jest w polskiej historii osób tak bardzo zasłużonych i zapomnianych jednocześnie. Jego życiorys to gotowy scenariusz na serial telewizyjny. Jan Józef Lipski, bohater biografii Łukasza Garbala, doczekał się w końcu kompletnej monografii.

Więcej …
 

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o pasjonującą powieść poświęconą ludziom lewicy. Dosyć często pomija się ich wkład w kształtowanie polskiej państwowości czy w walkę o sprawiedliwość społeczną. Szablonowo traktuje się ich losy, wpisując w obowiązującą narrację.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Statystyka

Odsłon : 4838783

Więcej …
 

Więcej …
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej …

Temat dnia

Wybory, wybory, i już po…

Mimo niepewności, co do wyników wyborów, tę najtrudniejszą po 1989 roku kampanię mamy już za sobą. Obfitowała ona w emocje, jakich nikt od lat nie zafundował Polakom. Walka toczyła się o zwycięstwo zjednoczonych: prawicowej koalicji i częściowo zjednoczonej, ale podzielonej nadal i pełnej determinacji opozycji. Bez względu na wynik tych wyborów, dwa co najmniej fakty są pewne. Po pierwsze – scena polityczna nie będzie zmierzać, mimo starań pana d’Hondta, do modelu dwubiegunowego i po drugie – na scenie tej znajdzie się na pewno na powrót, koalicja lewicowa.

Więcej …

Na lewicy

Biuro Prasowe PPS opublikowało w dniu 16 października 2019 roku informację na temat udziału PPS w wyborach parlamentarnych 2019.

Więcej …
 

Państwowa Komisja Wyborcza podała w dniu 14 października 2019 roku oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. W Sejmie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 235 mandatów (43,59 procent głosów); Koalicja Obywatelska - 134 mandaty (27,40 procent głosów); SLD - 49 mandatów (12,56 procent głosów);

Więcej …
 

W dniu 11 października 2019 roku w Warszawie Porozumienie Socjalistów zorganizowało konferencję naukową z okazji 70. rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej oraz 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Chinami a Polską.
W części oficjalnej konferencji wystąpili: ambasador nadzwyczajny i pełnomocny ChRL w Polsce, JE Liu Guangyuan oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Bogusław Liberadzki.

Więcej …
 

Jak podała PAP, w dniu 5 października 2019 roku odbyła się Konwencja Lewicy w Katowicach. Wziął w niej udział m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Więcej …
 

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ma nowego Przewodniczącego. W dniu 25 września 2019 roku głosami członków Rady OPZZ został nim Andrzej Radzikowski, który do tej pory pełnił funkcje Wiceprzewodniczącego OPZZ.

Więcej …
 

Polacy mają głód solidarności. Tylko Lewica może go zaspokoić – to motto wyborcze odbywającej się w dniu 20 września 2019 roku w Studiu Filmowym „Panika” w Gdyni Konwencji wyborczej Lewicy. Podczas Konwencji zaprezentowali się liderzy list na Pomorzu, a także liderzy ugrupowań: Wiosny, Razem i SLD.

Więcej …
 

W dniu 10 września 2019 roku odbyło się w Warszawie spotkanie sygnatariuszy Porozumienia Socjalistów. Przedyskutowano sytuację polityczną przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2019 roku. Przyjęta została deklaracja „Polsce potrzebna jest lewica”, w której podkreślono wzrost oczekiwań społecznych, co potwierdzają badania, na aktywny udział lewicy w nowym Sejmie i Senacie oraz zwiększenie wpływu wartości ideowych lewicy na treści stanowionego prawa.

Więcej …
 

W dniu 31 sierpnia 2019 roku uległa uprawomocnieniu decyzja Krajowego Rejestru Sądowego w sprawie rejestracji stowarzyszenia Porozumienie Socjalistów.

Więcej …
 

W dniu 31 sierpnia 2019 roku obradowała w Warszawie Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej. Przedyskutowano sprawy związane z wyborami parlamentarnymi.

Więcej …
 

W dniu 18 sierpnia 2019 roku w Warszawie odbyła się prezentacja kandydatów na pierwsze miejsca na listach wyborczych Lewicy. Działacze Lewicy Razem otrzymali 6 miejsc, działacze SLD – 17 a działacze Wiosny – 18.

Więcej …
 

W dniu 14 sierpnia 2019 roku Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej uzupełnił wady zawiadomienia do Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące skrótu nazwy komitetu; nowy skrót to "KW Sojusz Lewicy Demokratycznej", a nie "KW Lewica" - poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Więcej …
 

11 sierpnia 2019 roku Prezydium RN PPS odbyło posiedzenie poświęcone ocenie przebiegu kampanii wyborczej do parlamentu RP 2019 roku. Towarzysze zapoznali się z działaniami sztabów wyborczych i udziałem w nich członków naszej Partii.

Więcej …