I Dolnośląskie Forum Lewicy


Polska Partia Socjalistyczna
Oddział Dolny Śląsk
serdecznie zaprasza na                                   

I Dolnośląskie Forum Lewicy, które odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2011 r. we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 31, I piętro.
Obrady rozpoczynamy w sobotę, 16. kwietnia o godz. 15.00.


PROGRAM dFL 2011

DZIEŃ 1. sobota 16. kwietnia 2011 r.
15.00-17.00: I panel: Rola lewicy na aktualnej mapie politycznej Polski
Paneliści: Bogusław Gorski (Polska Partia Socjalistyczna), Marek Dyduch (Sojusz Lewicy Demokratycznej),                   Ewa Miszczuk (Polska Partia Socjalistyczna), Józef Pinior (niezależny), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna), Jarosław Wardęga (Unia Pracy); Prowadzący: Jarosław Augustyniak.

17.10-19.00: II panel: Lewica a prawa pracownicze i działalność związków zawodowych
Paneliści: Elżbieta Zakrzewska (Posłanka na Sejm RP, Unia Pracy), Piotr Matejczyk (niezależny), Andrzej Otręba (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych), Jerzy Stefański (Polska Partia Socjalistyczna),Tomasz Rollnik (Wolny Związek Zawodowy „Sierpień’80”, PPS); Prowadzący: Krzysztof Mroczko.


DZIEŃ 2. niedziela 17. kwietnia 2011 r.
14.00-16.00: III panel: Aktualne problemy społeczne Dolnego Śląska
Paneliści: Renata Berent-Mieszczanowicz (Demokratyczna Unia Kobiet), Irena Kamińska (Partia Kobiet), Andrzej Puzio (Unia Pracy), Helena Trela (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Krzysztof Mroczko (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna); Prowadzący: Leszek Budrewicz.

16.10-18.00: IV panel: Lewica wobec rewolucji na Bliskim Wschodzie
Paneliści: Aneta Jerska (Kampania Solidarności z Palestyną, Polska Partia Pracy), dr Jarosław Jarząbek (Uniwersytet Wrocławski), Sufian Kayyali (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Palestyńczyków Polskich), Karol Skuza (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści); Prowadząca: Ewa Miszczuk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnych obrad!        

PATRONAT MEDIALNY: "Przegląd Socjalistyczny", wolnyportal.pl,  Nowa Gazeta Gmin

                              
Organizator: Polska Partia Socjalistyczna - Dolny Śląsk
Kontakt: tel. (do Sekretarza): 796-074-074;  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://polskapartiasocjalistycznawroclaw.wordpress.com
 

Wydanie bieżące

Recenzje

W 2018 roku ukazała się wizjonerska książka Jamie Bartlett’a „Ludzie przeciw technologii. Jak Internet zabija demokrację”. Jest ona analizą relacji człowieka ze światem cyfrowym, w który dopiero wchodzimy. Szczególnie wiele miejsca autor poświęca ewolucji liberalnego modelu demokracji w starciu z nowymi technologiami, ich przemożnym wpływem na człowieka i budowane od wieków struktury państwa demokratycznego.

Więcej …
 

Postać Tadeusza Kościuszki, wybitnego Polaka, bohatera dwóch kontynentów mimo upływu ponad 200 lat od jego śmierci cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wielu historyków i polityków polskich i zagranicznych. Prace poświęcone jego osobie i działalności ukazują się nieprzerwanie od ponad 200 lat. Jedna z nich autorstwa Piotra Marka Napierały pt „Żołnierz i filozof.

Więcej …
 

Przez okres ostatnich dwóch lat, z różną intensywnością, na ogół jednak raz w tygodniu, publikowałem na łamach gazety Trybuna materiały publicystyczne, eseje i komentarze w ramach cyklu My Socjaliści. Obejmowały one szeroki wachlarz  problemów, choć założeniem moim było ukazanie otaczającej nas rzeczywistości społeczno-politycznej poprzez doświadczenia i wartości ideowe polskich socjalistów. Sytuacja ta była konsekwencją mojego zaangażowania w działalność w ruchu socjalistycznym, szczególnie w ramach PPS a także aktywną, prowadzoną od lat działalność dziennikarską i publicystyczną na łamach wielu pism i w Internecie.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyka

Odsłon : 5085464

Więcej …
 

Więcej …
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej …

Temat dnia

Wolny rynek weryfikuje system USA

Sytuacja gospodarek państw została poważnie zachwiana przez koronawirusa. UE przeznacza na zabezpieczenie miejsc pracy pracowników państw członkowskich 100 mld euro, jednak nie zmienia to faktu iż projekt pod szyldem "Unia Europejska" okazał się kolosem na glinianych nogach. Koronawirus uwidocznił puste slogany o integracji europejskiej oraz po raz kolejny udowodnił że UE pod postacią jaką znamy dzisiaj to jedynie twór uzależniający państwa mniejsze od kapitału państw takich jak Niemcy czy Francja.

Więcej …

Na lewicy

Polska Partia Socjalistyczna opublikowała w dniu 29 marca 2020 roku dwa stanowiska polityczne związane z aktualną sytuacją w kraju. Jedno dotyczy tzw. tarczy antykryzysowej, drugie terminu wyborów prezydenckich.

Więcej …
 

Apel do Prezydenta i Premiera RP o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 r.
(do wiadomości Marszałków Sejmu i Senatu RP)

Więcej …
 

Według danych oficjalnych na 21 marca 2020 roku Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 34 komitety wyborcze.

Więcej …
 

Prezydium Porozumienia Socjalistów przyjęło w dniu 18 marca 2010 roku stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Socjaliści opowiadają się za ich przełożeniem w czasie, w związku z niemożliwością dopełnienia zapisów Konstytucji dotyczących warunków i trybu wyborów oraz samej kampanii.

Więcej …
 

W dniu 3 marca 2020 roku w Warszawie zmarł Stanisław Kania, ostatni I sekretarz Komitetu Centralnego PZPR.

Więcej …
 

W warszawskiej siedzibie NOT odbyło się, 1 marca spotkanie kandydata lewicy do Sejmu RP Roberta Biedronia. W spotkaniu uczestniczyli między innymi, Włodzimierz Czarzasty (SLD) oraz Adrian Zandberg (RAZEM)

Więcej …
 

W dniu 26 lutego 2020 roku w Warszawie odbyło się comiesięczne zebranie Koła PPS Warszawa-Śródmieście. Po raz pierwszy wziął w nim udział wybrany przed rokiem, przewodniczący Rady Naczelnej PPS, sen. Wojciech Konieczny.

Więcej …
 

Z dokumentów przekazanych PAP w dniu 4 lutego 2020 roku wynika, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję o wpisaniu do ewidencji partii politycznych zmian w statucie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która zmienia nazwę SLD na "Nowa Lewica". Sąd wpisał również do ewidencji znak graficzny "Lewica", którym SLD, Wiosna i Lewica Razem posługiwała się w kampanii parlamentarnych i którym posługuje się także klub parlamentarny.

Więcej …
 

W dniu 1 Lutego 2020 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Naczelnej PPS.

Więcej …
 

W dniu 31 stycznia 2010 roku mija 15 rocznica śmierci Jana Mulaka – honorowego przewodniczącego PPS, działacza społecznego, wyśmienitego trenera i wychowawcy, wielkiego patrioty i żołnierza.

Więcej …
 

W dniu 29 stycznia 2020 roku odbyło się zebranie Koła PPS Warszawa Śródmieście. Dyskutowano o przygotowaniach do wyborów prezydenckich. Koło przyjęło uchwałę w tej sprawie skierowaną do Rady Naczelnej PPS, której posiedzenie planowane jest na dzień 2 lutego.

Więcej …
 

W dniach 20-21 stycznia 2020 roku w Warszawie w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego odbyła się konferencja naukowa pt.: „Ludowa i socjalistyczna wizja niepodległej Polski”.

Więcej …