I Dolnośląskie Forum Lewicy


Polska Partia Socjalistyczna
Oddział Dolny Śląsk
serdecznie zaprasza na                                   

I Dolnośląskie Forum Lewicy, które odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2011 r. we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 31, I piętro.
Obrady rozpoczynamy w sobotę, 16. kwietnia o godz. 15.00.


PROGRAM dFL 2011

DZIEŃ 1. sobota 16. kwietnia 2011 r.
15.00-17.00: I panel: Rola lewicy na aktualnej mapie politycznej Polski
Paneliści: Bogusław Gorski (Polska Partia Socjalistyczna), Marek Dyduch (Sojusz Lewicy Demokratycznej),                   Ewa Miszczuk (Polska Partia Socjalistyczna), Józef Pinior (niezależny), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna), Jarosław Wardęga (Unia Pracy); Prowadzący: Jarosław Augustyniak.

17.10-19.00: II panel: Lewica a prawa pracownicze i działalność związków zawodowych
Paneliści: Elżbieta Zakrzewska (Posłanka na Sejm RP, Unia Pracy), Piotr Matejczyk (niezależny), Andrzej Otręba (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych), Jerzy Stefański (Polska Partia Socjalistyczna),Tomasz Rollnik (Wolny Związek Zawodowy „Sierpień’80”, PPS); Prowadzący: Krzysztof Mroczko.


DZIEŃ 2. niedziela 17. kwietnia 2011 r.
14.00-16.00: III panel: Aktualne problemy społeczne Dolnego Śląska
Paneliści: Renata Berent-Mieszczanowicz (Demokratyczna Unia Kobiet), Irena Kamińska (Partia Kobiet), Andrzej Puzio (Unia Pracy), Helena Trela (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Krzysztof Mroczko (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna); Prowadzący: Leszek Budrewicz.

16.10-18.00: IV panel: Lewica wobec rewolucji na Bliskim Wschodzie
Paneliści: Aneta Jerska (Kampania Solidarności z Palestyną, Polska Partia Pracy), dr Jarosław Jarząbek (Uniwersytet Wrocławski), Sufian Kayyali (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Palestyńczyków Polskich), Karol Skuza (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści); Prowadząca: Ewa Miszczuk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnych obrad!        

PATRONAT MEDIALNY: "Przegląd Socjalistyczny", wolnyportal.pl,  Nowa Gazeta Gmin

                              
Organizator: Polska Partia Socjalistyczna - Dolny Śląsk
Kontakt: tel. (do Sekretarza): 796-074-074;  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://polskapartiasocjalistycznawroclaw.wordpress.com
 

Wydanie bieżące

Recenzje

Niewiele  jest w polskiej historii osób tak bardzo zasłużonych i zapomnianych jednocześnie. Jego życiorys to gotowy scenariusz na serial telewizyjny. Jan Józef Lipski, bohater biografii Łukasza Garbala, doczekał się w końcu kompletnej monografii.

Więcej …
 

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o pasjonującą powieść poświęconą ludziom lewicy. Dosyć często pomija się ich wkład w kształtowanie polskiej państwowości czy w walkę o sprawiedliwość społeczną. Szablonowo traktuje się ich losy, wpisując w obowiązującą narrację.

Więcej …
 

Książka amb. Sylwestra Szafarza pt.: „Ewolucja BRICS” - to pierwsze na polskim forum publicznym opracowanie dotyczące tej wielkiej organizacji gospodarczej i politycznej zrzeszającej już pięć państw i współpracującej z większością krajów rozwijających się, a także z takimi mocarstwami jak USA, Niemcy, Francja czy W. Brytania oraz z wieloma organizacjami międzynarodowymi.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Statystyka

Odsłon : 4730790

Więcej …
 

Więcej …
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej …

Temat dnia

Mity zjednoczenia lewicy

Na lewicy po raz kolejny obserwujemy podjęcie próby zjednoczenia lewicy. Nie wiadomo w zasadzie po co, na jakich zasadach i w ramach jakiego programu. Bez określenia czym lewica jest dziś i czym ma być w przyszłości.

Więcej …

Na lewicy

Z udziałem ponad stu osób, w dniu 10 lipca 2019 roku, w warszawskim Klubie Księgarza odbyła się promocja wydanej ostatnio przez Wydawnictwo „Kto jest Kim” książki Sylwestra Szafarza „Ewolucja BRICS”.

Więcej …
 

W dniu 13 lipca 2019 roku prof. Tadeusz Iwiński, przedstawiciel SLD, obecny na uroczystościach rocznicowych rządzącej w Hiszpanii Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) napisał:

Więcej …
 

W dniu 29 czerwca 2019 roku odbyło się na terenie całego kraju w organizacjach Sojuszu Lewicy Demokratycznej referendum poświęcone formie uczestnictwa partii w wyborach parlamentarnych w październiku.

Więcej …
 

W dniu 28 czerwca 2019 roku w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ruchu Społecznego „Praca-Pokój-Sprawiedliwość”. Powodem zwołania zebrania wszystkich członków stowarzyszenia były przygotowania do wyborów parlamentarnych, szczególnie ważne dla całej lewicy w świetle zarysowującego się od 2015 roku kryzysu na tle programowym i ideowym.

Więcej …
 

W dniu 15 czerwca 2019 roku Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej zebrała się na posiedzeniu wyjazdowym w Łodzi. Zebranie miało miejsce w siedzibie łódzkiego Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Więcej …
 

Jak podało Biuro Prasowe OPZZ, w dniu 11 czerwca 2019 roku odbyło się posiedzenie prezydium OPZZ. Na początku posiedzenia uczczono minutą ciszy zmarłego w dniu 24 maja br. Ś.P. Jana Guza Przewodniczącego OPZZ i zmarłego w dniu 5 czerwca br. Ś.P. Stanisława Grabowskiego przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Przemysłu i Handlu „Farmacja”.

Więcej …
 

W dniu 9 czerwca 2019 roku odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej z udziałem nowowybranych przedstawicieli SLD do Parlamentu Europejskiego oraz kilkunastu ugrupowań lewicowych, które wcześniej uczestniczyły w koalicji SLD – Lewica Razem.

Więcej …
 

W dniu 5 czerwca 2019 roku w Warszawie odbyła się robocza narada Porozumienie Socjalistów dotycząca aktualnej sytuacji politycznej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dokonano oceny sytuacji politycznej przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce.

Więcej …
 

W dniu 3 czerwca 2019 roku w Warszawie z inicjatywy dwóch fundacji byłych prezydentów RP Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego, po 30 latach od obrad Okrągłego Stołu i wyborów 4 czerwca, odbyła się  konferencja "Dialog, Kompromis, Porozumienie".

Więcej …
 

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła w dniu 27 maja 2019 roku pełną listę osób wybranych do Parlamentu Europejskiego na terenie Polski.

Więcej …
 

Państwowa Komisja Wyborcza podała w dniu 27 maja 2019 roku, że w wyborach wzięło udział 45,68 proc. uprawnionych do głosowania, czyli 13 647 311 osób.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się we wszystkich 28 państwach członkowskich od 23 do 26 maja.

Więcej …
 

W dniu 24 maja 2019 roku przy grobie zmarłego przed 5 laty Generała Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskich Powązkach zebrało się kilkudziesięcioosobowe grono ludzi lewicy, byłych posłów i senatorów, generałów i oficerów Wojska Polskiego, działaczy państwowych i samorządowych, dziennikarzy.

Więcej …