I Dolnośląskie Forum Lewicy


Polska Partia Socjalistyczna
Oddział Dolny Śląsk
serdecznie zaprasza na                                   

I Dolnośląskie Forum Lewicy, które odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2011 r. we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 31, I piętro.
Obrady rozpoczynamy w sobotę, 16. kwietnia o godz. 15.00.


PROGRAM dFL 2011

DZIEŃ 1. sobota 16. kwietnia 2011 r.
15.00-17.00: I panel: Rola lewicy na aktualnej mapie politycznej Polski
Paneliści: Bogusław Gorski (Polska Partia Socjalistyczna), Marek Dyduch (Sojusz Lewicy Demokratycznej),                   Ewa Miszczuk (Polska Partia Socjalistyczna), Józef Pinior (niezależny), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna), Jarosław Wardęga (Unia Pracy); Prowadzący: Jarosław Augustyniak.

17.10-19.00: II panel: Lewica a prawa pracownicze i działalność związków zawodowych
Paneliści: Elżbieta Zakrzewska (Posłanka na Sejm RP, Unia Pracy), Piotr Matejczyk (niezależny), Andrzej Otręba (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych), Jerzy Stefański (Polska Partia Socjalistyczna),Tomasz Rollnik (Wolny Związek Zawodowy „Sierpień’80”, PPS); Prowadzący: Krzysztof Mroczko.


DZIEŃ 2. niedziela 17. kwietnia 2011 r.
14.00-16.00: III panel: Aktualne problemy społeczne Dolnego Śląska
Paneliści: Renata Berent-Mieszczanowicz (Demokratyczna Unia Kobiet), Irena Kamińska (Partia Kobiet), Andrzej Puzio (Unia Pracy), Helena Trela (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Krzysztof Mroczko (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści), Michał Syska (OMS im. F. Lassalle'a, Krytyka Polityczna); Prowadzący: Leszek Budrewicz.

16.10-18.00: IV panel: Lewica wobec rewolucji na Bliskim Wschodzie
Paneliści: Aneta Jerska (Kampania Solidarności z Palestyną, Polska Partia Pracy), dr Jarosław Jarząbek (Uniwersytet Wrocławski), Sufian Kayyali (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Palestyńczyków Polskich), Karol Skuza (Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści); Prowadząca: Ewa Miszczuk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnych obrad!        

PATRONAT MEDIALNY: "Przegląd Socjalistyczny", wolnyportal.pl,  Nowa Gazeta Gmin

                              
Organizator: Polska Partia Socjalistyczna - Dolny Śląsk
Kontakt: tel. (do Sekretarza): 796-074-074;  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://polskapartiasocjalistycznawroclaw.wordpress.com
 

Wydanie bieżące

Recenzje

Przez okres ostatnich dwóch lat, z różną intensywnością, na ogół jednak raz w tygodniu, publikowałem na łamach gazety Trybuna materiały publicystyczne, eseje i komentarze w ramach cyklu My Socjaliści. Obejmowały one szeroki wachlarz  problemów, choć założeniem moim było ukazanie otaczającej nas rzeczywistości społeczno-politycznej poprzez doświadczenia i wartości ideowe polskich socjalistów. Sytuacja ta była konsekwencją mojego zaangażowania w działalność w ruchu socjalistycznym, szczególnie w ramach PPS a także aktywną, prowadzoną od lat działalność dziennikarską i publicystyczną na łamach wielu pism i w Internecie.

Więcej …
 

Niewiele  jest w polskiej historii osób tak bardzo zasłużonych i zapomnianych jednocześnie. Jego życiorys to gotowy scenariusz na serial telewizyjny. Jan Józef Lipski, bohater biografii Łukasza Garbala, doczekał się w końcu kompletnej monografii.

Więcej …
 

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o pasjonującą powieść poświęconą ludziom lewicy. Dosyć często pomija się ich wkład w kształtowanie polskiej państwowości czy w walkę o sprawiedliwość społeczną. Szablonowo traktuje się ich losy, wpisując w obowiązującą narrację.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Statystyka

Odsłon : 4897190

Więcej …
 

Więcej …
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej …

Temat dnia

Problem zdrowia społeczeństwa w III RP

Amerykański slogan brzmi: „Najlepiej być młodym, zdrowym, pięknym i bogatym”. Nie wszystkim się to udaje, również w Ameryce. Problemem jest najczęściej zdrowie, którego z upływem czasu ubywa. Zorganizowane społeczeństwa współcześnie zabezpieczają się przed utratą zdrowia i tego skutkami.

Więcej …

Na lewicy

W dniach 25-28 listopada 2019 roku w Nałęczowie odbyła się ogólnopolska, międzyśrodowiskowa konferencja naukowa  pt.: „Mistrzowie,  pedagodzy, nauczyciele” pod naukowym patronatem prof. Marii Szyszkowskiej.

Więcej …
 

W dniu 21 listopada 2019 roku w Piotrkowie Tryb. odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa – Szkice z dziejów lewicy pt. 100-lecie Sejmu Ustawodawczego oraz 120-lecie obecności PPS w Piotrkowie Trybunalskim.
Organizatorami Konferencji byli: Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego (Filia w Piotrkowie Tryb.) – Instytut Historii i Spraw Międzynarodowych, Porozumienie Socjalistów, Stowarzyszenie im. Ignacego Daszyńskiego przy współudziale Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

Wg informacji Biura Prasowego PPS, Rada Naczelna zebrała się na posiedzeniu w warszawskiej siedzibie partii w dniu 16 listopada 2019 roku. Członkowie RN PPS uczcili 127 rocznicę powstania Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 9 listopada 2019 roku w warszawskiej siedzibie PPS odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Naczelnej PPS poświęcone bieżącej sytuacji politycznej po wyborach do parlamentu oraz przygotowaniu do posiedzenia Rady Naczelnej PPS.

Więcej …
 

W dniu 8 listopada 2019 roku w Klubie Księgarza  w Warszawie odbyła się promocja nowej książki Andrzeja Ziemskiego „Rewolucja Konstytucyjna”, która ukazała się w październiku. Promocję organizowali: „Porozumienie Socjalistów” i Wydawnictwo „Kto jest Kim”.

Więcej …
 

W dniu 9 listopada 2019 roku jak podała PAP, obradowała w Warszawie Rada Krajowa SLD. Przyjęto postanowienia m.in. w sprawie organizacji Klubu Parlamentarnego Lewica.

Więcej …
 

W dniu 7 listopada 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Porozumienia Socjalistów, przedstawiciele organizacji i partii lewicy złożyli kwiaty pod pomnikiem Ignacego Daszyńskiego z okazji 101 rocznicy powołania Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej, którego premierem został socjalista, przewodniczący PPS-D Galicji – Ignacy Daszyński.

Więcej …
 

W dniu 6 listopada 2019 roku w Lublinie odbyło się sympozjum naukowe „101 lat niepodległości Polski” z udziałem licznego grona naukowców, studentów i działaczy lewicy.

Więcej …
 

W dniu 30 października 2019 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Porozumienia Socjalistów. Stowarzyszenie kontynuuje działalność Ruchu Społecznego „Praca-Pokój-Sprawiedliwość”, które zostało zarejestrowane wiosną 2004 roku.

Więcej …
 

W dniu 30 października 2019 roku w Warszawie odbyło się statutowe, comiesięczne zebranie Koła PPS Warszawa-Śródmieście. Tematem zebrania była wstępna ocena sytuacji politycznej po wyborach parlamentarnych.

Więcej …
 

Biuro Prasowe PPS opublikowało w dniu 16 października 2019 roku informację na temat udziału PPS w wyborach parlamentarnych 2019.

Więcej …
 

Państwowa Komisja Wyborcza podała w dniu 14 października 2019 roku oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. W Sejmie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 235 mandatów (43,59 procent głosów); Koalicja Obywatelska - 134 mandaty (27,40 procent głosów); SLD - 49 mandatów (12,56 procent głosów);

Więcej …