Zaproszenie na 1 Maja

OPZZ i inne ugrupowania lewicy, w tym SLD, PPS i Unia Pracy, zapraszają na wiece i manifestacje w dniu 1 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Walki o Prawa Ludzi Pracy.

Bydgoszcz: 9.00 – przed Pomnikiem Wolności rozpocznie się wiec, przedstawiciele RW OPZZ, stowarzyszeń i partii lewicowych złożą kwiaty.

Kielce: 8.45 – rozpocznie się przemarsz ulicami miasta z Kieleckiego Centrum Kultury do Parku im. S. Staszica.

Konin: 9.45 rozpoczęcie wiecu przed hotelem „Konin”, następnie przemarsz ulicami miasta.

Kraków: 9.00 - Rada OPZZ Województwa Małopolskiego w porozumieniu z SLD organizuje zgromadzenie na Al. Daszyńskiego pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego.

Łódź: 8.30 - w Pasażu Schillera rozpocznie wiec poświęcony bezrobociu, połączonym z happeningiem dotyczącym masowej likwidacji szkół. Następnie jak zwykle odbędzie się przemarsz ul. Piotrkowską, aż do Pl. Wolności. Po drodze w miejscach pamięci zostaną złożone wiązanki.

Opole: 9.00 – na Pl. Wolności przed Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego odbędzie się wiec z udziałem zakładowych organizacji i działaczy oraz członków kierownictwa SLD m. Opola. Podczas wiecu wystąpi przewodniczący RW OPZZ. Następnie delegacje uczestników złożą kwiaty pod pomnikiem.

Ostrołęka: 9.30 – zbiórka związkowców pod siedzibą OPZZ w Ostrołęce. Następnie przemarsz pod pomnik Powstańców Ostrołęki i złożenie kwiatów. Po oficjalnej ceremonii, związkowe spotkanie w siedzibie OPZZ.

Ostrowiec Świętokrzyski: 15.00 – na Rynku rozpocznie się wiec.

Płock: Obchody organizuje OPZZ i partie lewicowe.
10.00 – spotkanie uczestników na Rynku Starego Miasta, następnie po krótkich przemówieniach, pochód do Grobu Nieznanego Żołnierza – złożenie kwiatów – i dalej do pomnika Władysława Broniewskiego – kończące przemówienia i złożenie kwiatów. Po pochodzie przewidziany jest tradycyjny piknik w miejskim ogródku.

Poznań: 15.00 – MK NSZZ Pracowników H. Cegielski Poznań S.A. „Metalowcy” przed budynkiem Dyrekcji HCP organizuje manifestację pod hasłami obrony miejsc pracy, terminowych wypłat pensji dla pracowników oraz godnego życia. Do udziału w manifestacji zostali zaproszeni pracownicy zakładów pracy zrzeszonych w strukturach OPZZ oraz przedstawiciele Federacji ZZ „Metalowcy”. Ponadto zaproszono do udziału SLD i Unię Pracy. Manifestacja zakończy się przyjęciem wspólnej odezwy.

Starachowice: Uroczystości organizuje ZZ „Metalowcy” w porozumieniu z Radą Powiatową SLD.
9.50 – spotkanie przed pomnikiem poświęconym pracownikom Zakładów Starachowickich przy ul. 1 Maja, (naprzeciw firmy MAN Bus, d. FSC), uroczyste odsłonięcie pomnika, 10.00 – rozpoczęcie pikniku przy ul. Szkolnej na terenie wiaty przed Miejską Pływalnią.

Warszawa: 9.00 – delegacje OPZZ, PPS i UP złożą kwiaty przed Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej i przed pamiątkowym kamieniem na pl. Grzybowskim 10.00 – z udziałem związkowców, stowarzyszeń i partii politycznych rozpocznie się wiec przed siedzibą OPZZ przy ul. M. Kopernika.

Zielona Góra: 30 kwietnia 2011 r. od godz. 12 do 18 zorganizowany będzie przez SLD festyn rodzinny, gdzie Rada OPZZ Województwa Lubuskiego będzie uczestniczyć w „Kafejce Społecznej” – przedstawiciele Rady będą się informować o działalności związków zawodowych.
1 maja 2011 r. o godz. 13.00 przed Pomnikiem Bohaterów Westerplatte w centrum miasta rozpoczną się oficjalne obchody – wystąpi m.in. Elżbieta Kurzęcka – wiceprzewodnicząca RW OPZZ, delegacja złoży kwiaty.

To tylko niektóre informacje o obchodach 1 Maja.
 

Wydanie bieżące

Recenzje

W 2018 roku ukazała się wizjonerska książka Jamie Bartlett’a „Ludzie przeciw technologii. Jak Internet zabija demokrację”. Jest ona analizą relacji człowieka ze światem cyfrowym, w który dopiero wchodzimy. Szczególnie wiele miejsca autor poświęca ewolucji liberalnego modelu demokracji w starciu z nowymi technologiami, ich przemożnym wpływem na człowieka i budowane od wieków struktury państwa demokratycznego.

Więcej …
 

Postać Tadeusza Kościuszki, wybitnego Polaka, bohatera dwóch kontynentów mimo upływu ponad 200 lat od jego śmierci cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wielu historyków i polityków polskich i zagranicznych. Prace poświęcone jego osobie i działalności ukazują się nieprzerwanie od ponad 200 lat. Jedna z nich autorstwa Piotra Marka Napierały pt „Żołnierz i filozof.

Więcej …
 

Przez okres ostatnich dwóch lat, z różną intensywnością, na ogół jednak raz w tygodniu, publikowałem na łamach gazety Trybuna materiały publicystyczne, eseje i komentarze w ramach cyklu My Socjaliści. Obejmowały one szeroki wachlarz  problemów, choć założeniem moim było ukazanie otaczającej nas rzeczywistości społeczno-politycznej poprzez doświadczenia i wartości ideowe polskich socjalistów. Sytuacja ta była konsekwencją mojego zaangażowania w działalność w ruchu socjalistycznym, szczególnie w ramach PPS a także aktywną, prowadzoną od lat działalność dziennikarską i publicystyczną na łamach wielu pism i w Internecie.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Statystyka

Odsłon : 5084975

Więcej …
 

Więcej …
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej …

Temat dnia

Wolny rynek weryfikuje system USA

Sytuacja gospodarek państw została poważnie zachwiana przez koronawirusa. UE przeznacza na zabezpieczenie miejsc pracy pracowników państw członkowskich 100 mld euro, jednak nie zmienia to faktu iż projekt pod szyldem "Unia Europejska" okazał się kolosem na glinianych nogach. Koronawirus uwidocznił puste slogany o integracji europejskiej oraz po raz kolejny udowodnił że UE pod postacią jaką znamy dzisiaj to jedynie twór uzależniający państwa mniejsze od kapitału państw takich jak Niemcy czy Francja.

Więcej …

Na lewicy

Polska Partia Socjalistyczna opublikowała w dniu 29 marca 2020 roku dwa stanowiska polityczne związane z aktualną sytuacją w kraju. Jedno dotyczy tzw. tarczy antykryzysowej, drugie terminu wyborów prezydenckich.

Więcej …
 

Apel do Prezydenta i Premiera RP o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 r.
(do wiadomości Marszałków Sejmu i Senatu RP)

Więcej …
 

Według danych oficjalnych na 21 marca 2020 roku Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 34 komitety wyborcze.

Więcej …
 

Prezydium Porozumienia Socjalistów przyjęło w dniu 18 marca 2010 roku stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Socjaliści opowiadają się za ich przełożeniem w czasie, w związku z niemożliwością dopełnienia zapisów Konstytucji dotyczących warunków i trybu wyborów oraz samej kampanii.

Więcej …
 

W dniu 3 marca 2020 roku w Warszawie zmarł Stanisław Kania, ostatni I sekretarz Komitetu Centralnego PZPR.

Więcej …
 

W warszawskiej siedzibie NOT odbyło się, 1 marca spotkanie kandydata lewicy do Sejmu RP Roberta Biedronia. W spotkaniu uczestniczyli między innymi, Włodzimierz Czarzasty (SLD) oraz Adrian Zandberg (RAZEM)

Więcej …
 

W dniu 26 lutego 2020 roku w Warszawie odbyło się comiesięczne zebranie Koła PPS Warszawa-Śródmieście. Po raz pierwszy wziął w nim udział wybrany przed rokiem, przewodniczący Rady Naczelnej PPS, sen. Wojciech Konieczny.

Więcej …
 

Z dokumentów przekazanych PAP w dniu 4 lutego 2020 roku wynika, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję o wpisaniu do ewidencji partii politycznych zmian w statucie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która zmienia nazwę SLD na "Nowa Lewica". Sąd wpisał również do ewidencji znak graficzny "Lewica", którym SLD, Wiosna i Lewica Razem posługiwała się w kampanii parlamentarnych i którym posługuje się także klub parlamentarny.

Więcej …
 

W dniu 1 Lutego 2020 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Naczelnej PPS.

Więcej …
 

W dniu 31 stycznia 2010 roku mija 15 rocznica śmierci Jana Mulaka – honorowego przewodniczącego PPS, działacza społecznego, wyśmienitego trenera i wychowawcy, wielkiego patrioty i żołnierza.

Więcej …
 

W dniu 29 stycznia 2020 roku odbyło się zebranie Koła PPS Warszawa Śródmieście. Dyskutowano o przygotowaniach do wyborów prezydenckich. Koło przyjęło uchwałę w tej sprawie skierowaną do Rady Naczelnej PPS, której posiedzenie planowane jest na dzień 2 lutego.

Więcej …
 

W dniach 20-21 stycznia 2020 roku w Warszawie w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego odbyła się konferencja naukowa pt.: „Ludowa i socjalistyczna wizja niepodległej Polski”.

Więcej …