Zaproszenie na 1 Maja

OPZZ i inne ugrupowania lewicy, w tym SLD, PPS i Unia Pracy, zapraszają na wiece i manifestacje w dniu 1 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Walki o Prawa Ludzi Pracy.

Bydgoszcz: 9.00 – przed Pomnikiem Wolności rozpocznie się wiec, przedstawiciele RW OPZZ, stowarzyszeń i partii lewicowych złożą kwiaty.

Kielce: 8.45 – rozpocznie się przemarsz ulicami miasta z Kieleckiego Centrum Kultury do Parku im. S. Staszica.

Konin: 9.45 rozpoczęcie wiecu przed hotelem „Konin”, następnie przemarsz ulicami miasta.

Kraków: 9.00 - Rada OPZZ Województwa Małopolskiego w porozumieniu z SLD organizuje zgromadzenie na Al. Daszyńskiego pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego.

Łódź: 8.30 - w Pasażu Schillera rozpocznie wiec poświęcony bezrobociu, połączonym z happeningiem dotyczącym masowej likwidacji szkół. Następnie jak zwykle odbędzie się przemarsz ul. Piotrkowską, aż do Pl. Wolności. Po drodze w miejscach pamięci zostaną złożone wiązanki.

Opole: 9.00 – na Pl. Wolności przed Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego odbędzie się wiec z udziałem zakładowych organizacji i działaczy oraz członków kierownictwa SLD m. Opola. Podczas wiecu wystąpi przewodniczący RW OPZZ. Następnie delegacje uczestników złożą kwiaty pod pomnikiem.

Ostrołęka: 9.30 – zbiórka związkowców pod siedzibą OPZZ w Ostrołęce. Następnie przemarsz pod pomnik Powstańców Ostrołęki i złożenie kwiatów. Po oficjalnej ceremonii, związkowe spotkanie w siedzibie OPZZ.

Ostrowiec Świętokrzyski: 15.00 – na Rynku rozpocznie się wiec.

Płock: Obchody organizuje OPZZ i partie lewicowe.
10.00 – spotkanie uczestników na Rynku Starego Miasta, następnie po krótkich przemówieniach, pochód do Grobu Nieznanego Żołnierza – złożenie kwiatów – i dalej do pomnika Władysława Broniewskiego – kończące przemówienia i złożenie kwiatów. Po pochodzie przewidziany jest tradycyjny piknik w miejskim ogródku.

Poznań: 15.00 – MK NSZZ Pracowników H. Cegielski Poznań S.A. „Metalowcy” przed budynkiem Dyrekcji HCP organizuje manifestację pod hasłami obrony miejsc pracy, terminowych wypłat pensji dla pracowników oraz godnego życia. Do udziału w manifestacji zostali zaproszeni pracownicy zakładów pracy zrzeszonych w strukturach OPZZ oraz przedstawiciele Federacji ZZ „Metalowcy”. Ponadto zaproszono do udziału SLD i Unię Pracy. Manifestacja zakończy się przyjęciem wspólnej odezwy.

Starachowice: Uroczystości organizuje ZZ „Metalowcy” w porozumieniu z Radą Powiatową SLD.
9.50 – spotkanie przed pomnikiem poświęconym pracownikom Zakładów Starachowickich przy ul. 1 Maja, (naprzeciw firmy MAN Bus, d. FSC), uroczyste odsłonięcie pomnika, 10.00 – rozpoczęcie pikniku przy ul. Szkolnej na terenie wiaty przed Miejską Pływalnią.

Warszawa: 9.00 – delegacje OPZZ, PPS i UP złożą kwiaty przed Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej i przed pamiątkowym kamieniem na pl. Grzybowskim 10.00 – z udziałem związkowców, stowarzyszeń i partii politycznych rozpocznie się wiec przed siedzibą OPZZ przy ul. M. Kopernika.

Zielona Góra: 30 kwietnia 2011 r. od godz. 12 do 18 zorganizowany będzie przez SLD festyn rodzinny, gdzie Rada OPZZ Województwa Lubuskiego będzie uczestniczyć w „Kafejce Społecznej” – przedstawiciele Rady będą się informować o działalności związków zawodowych.
1 maja 2011 r. o godz. 13.00 przed Pomnikiem Bohaterów Westerplatte w centrum miasta rozpoczną się oficjalne obchody – wystąpi m.in. Elżbieta Kurzęcka – wiceprzewodnicząca RW OPZZ, delegacja złoży kwiaty.

To tylko niektóre informacje o obchodach 1 Maja.
 

Wydanie bieżące

Recenzje

Przez okres ostatnich dwóch lat, z różną intensywnością, na ogół jednak raz w tygodniu, publikowałem na łamach gazety Trybuna materiały publicystyczne, eseje i komentarze w ramach cyklu My Socjaliści. Obejmowały one szeroki wachlarz  problemów, choć założeniem moim było ukazanie otaczającej nas rzeczywistości społeczno-politycznej poprzez doświadczenia i wartości ideowe polskich socjalistów. Sytuacja ta była konsekwencją mojego zaangażowania w działalność w ruchu socjalistycznym, szczególnie w ramach PPS a także aktywną, prowadzoną od lat działalność dziennikarską i publicystyczną na łamach wielu pism i w Internecie.

Więcej …
 

Niewiele  jest w polskiej historii osób tak bardzo zasłużonych i zapomnianych jednocześnie. Jego życiorys to gotowy scenariusz na serial telewizyjny. Jan Józef Lipski, bohater biografii Łukasza Garbala, doczekał się w końcu kompletnej monografii.

Więcej …
 

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o pasjonującą powieść poświęconą ludziom lewicy. Dosyć często pomija się ich wkład w kształtowanie polskiej państwowości czy w walkę o sprawiedliwość społeczną. Szablonowo traktuje się ich losy, wpisując w obowiązującą narrację.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Statystyka

Odsłon : 4869890

Więcej …
 

Więcej …
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej …

Temat dnia

W poszukiwaniu męża stanu

Nie napawają optymizmem badania dotyczące wyłonienia liderów opozycji w Polsce. Aż 41,2 proc. Polaków przyznało, że nie są w stanie wskazać lidera opozycji. Z polityków, którzy pojawili się w zestawieniu, najwięcej głosów (12,1 proc.) zdobył prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz – to wynik sondażu SW Research dla portalu rp.pl. Chociaż zdecydowanie największą partią opozycyjną w Sejmie jest Platforma Obywatelska, Polacy nie docenili szefa tego ugrupowania.

Więcej …

Na lewicy

W dniu 9 listopada 2019 roku w warszawskiej siedzibie PPS odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Naczelnej PPS poświęcone bieżącej sytuacji politycznej po wyborach do parlamentu oraz przygotowaniu do posiedzenia Rady Naczelnej PPS.

Więcej …
 

W dniu 8 listopada 2019 roku w Klubie Księgarza  w Warszawie odbyła się promocja nowej książki Andrzeja Ziemskiego „Rewolucja Konstytucyjna”, która ukazała się w październiku. Promocję organizowali: „Porozumienie Socjalistów” i Wydawnictwo „Kto jest Kim”.

Więcej …
 

W dniu 9 listopada 2019 roku jak podała PAP, obradowała w Warszawie Rada Krajowa SLD. Przyjęto postanowienia m.in. w sprawie organizacji Klubu Parlamentarnego Lewica.

Więcej …
 

W dniu 7 listopada 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Porozumienia Socjalistów, przedstawiciele organizacji i partii lewicy złożyli kwiaty pod pomnikiem Ignacego Daszyńskiego z okazji 101 rocznicy powołania Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej, którego premierem został socjalista, przewodniczący PPS-D Galicji – Ignacy Daszyński.

Więcej …
 

W dniu 6 listopada 2019 roku w Lublinie odbyło się sympozjum naukowe „101 lat niepodległości Polski” z udziałem licznego grona naukowców, studentów i działaczy lewicy.

Więcej …
 

W dniu 30 października 2019 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Porozumienia Socjalistów. Stowarzyszenie kontynuuje działalność Ruchu Społecznego „Praca-Pokój-Sprawiedliwość”, które zostało zarejestrowane wiosną 2004 roku.

Więcej …
 

W dniu 30 października 2019 roku w Warszawie odbyło się statutowe, comiesięczne zebranie Koła PPS Warszawa-Śródmieście. Tematem zebrania była wstępna ocena sytuacji politycznej po wyborach parlamentarnych.

Więcej …
 

Biuro Prasowe PPS opublikowało w dniu 16 października 2019 roku informację na temat udziału PPS w wyborach parlamentarnych 2019.

Więcej …
 

Państwowa Komisja Wyborcza podała w dniu 14 października 2019 roku oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. W Sejmie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 235 mandatów (43,59 procent głosów); Koalicja Obywatelska - 134 mandaty (27,40 procent głosów); SLD - 49 mandatów (12,56 procent głosów);

Więcej …
 

W dniu 11 października 2019 roku w Warszawie Porozumienie Socjalistów zorganizowało konferencję naukową z okazji 70. rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej oraz 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Chinami a Polską.
W części oficjalnej konferencji wystąpili: ambasador nadzwyczajny i pełnomocny ChRL w Polsce, JE Liu Guangyuan oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Bogusław Liberadzki.

Więcej …
 

Jak podała PAP, w dniu 5 października 2019 roku odbyła się Konwencja Lewicy w Katowicach. Wziął w niej udział m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Więcej …
 

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych ma nowego Przewodniczącego. W dniu 25 września 2019 roku głosami członków Rady OPZZ został nim Andrzej Radzikowski, który do tej pory pełnił funkcje Wiceprzewodniczącego OPZZ.

Więcej …