Zaproszenie na 1 Maja

OPZZ i inne ugrupowania lewicy, w tym SLD, PPS i Unia Pracy, zapraszają na wiece i manifestacje w dniu 1 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Walki o Prawa Ludzi Pracy.

Bydgoszcz: 9.00 – przed Pomnikiem Wolności rozpocznie się wiec, przedstawiciele RW OPZZ, stowarzyszeń i partii lewicowych złożą kwiaty.

Kielce: 8.45 – rozpocznie się przemarsz ulicami miasta z Kieleckiego Centrum Kultury do Parku im. S. Staszica.

Konin: 9.45 rozpoczęcie wiecu przed hotelem „Konin”, następnie przemarsz ulicami miasta.

Kraków: 9.00 - Rada OPZZ Województwa Małopolskiego w porozumieniu z SLD organizuje zgromadzenie na Al. Daszyńskiego pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego.

Łódź: 8.30 - w Pasażu Schillera rozpocznie wiec poświęcony bezrobociu, połączonym z happeningiem dotyczącym masowej likwidacji szkół. Następnie jak zwykle odbędzie się przemarsz ul. Piotrkowską, aż do Pl. Wolności. Po drodze w miejscach pamięci zostaną złożone wiązanki.

Opole: 9.00 – na Pl. Wolności przed Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego odbędzie się wiec z udziałem zakładowych organizacji i działaczy oraz członków kierownictwa SLD m. Opola. Podczas wiecu wystąpi przewodniczący RW OPZZ. Następnie delegacje uczestników złożą kwiaty pod pomnikiem.

Ostrołęka: 9.30 – zbiórka związkowców pod siedzibą OPZZ w Ostrołęce. Następnie przemarsz pod pomnik Powstańców Ostrołęki i złożenie kwiatów. Po oficjalnej ceremonii, związkowe spotkanie w siedzibie OPZZ.

Ostrowiec Świętokrzyski: 15.00 – na Rynku rozpocznie się wiec.

Płock: Obchody organizuje OPZZ i partie lewicowe.
10.00 – spotkanie uczestników na Rynku Starego Miasta, następnie po krótkich przemówieniach, pochód do Grobu Nieznanego Żołnierza – złożenie kwiatów – i dalej do pomnika Władysława Broniewskiego – kończące przemówienia i złożenie kwiatów. Po pochodzie przewidziany jest tradycyjny piknik w miejskim ogródku.

Poznań: 15.00 – MK NSZZ Pracowników H. Cegielski Poznań S.A. „Metalowcy” przed budynkiem Dyrekcji HCP organizuje manifestację pod hasłami obrony miejsc pracy, terminowych wypłat pensji dla pracowników oraz godnego życia. Do udziału w manifestacji zostali zaproszeni pracownicy zakładów pracy zrzeszonych w strukturach OPZZ oraz przedstawiciele Federacji ZZ „Metalowcy”. Ponadto zaproszono do udziału SLD i Unię Pracy. Manifestacja zakończy się przyjęciem wspólnej odezwy.

Starachowice: Uroczystości organizuje ZZ „Metalowcy” w porozumieniu z Radą Powiatową SLD.
9.50 – spotkanie przed pomnikiem poświęconym pracownikom Zakładów Starachowickich przy ul. 1 Maja, (naprzeciw firmy MAN Bus, d. FSC), uroczyste odsłonięcie pomnika, 10.00 – rozpoczęcie pikniku przy ul. Szkolnej na terenie wiaty przed Miejską Pływalnią.

Warszawa: 9.00 – delegacje OPZZ, PPS i UP złożą kwiaty przed Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej i przed pamiątkowym kamieniem na pl. Grzybowskim 10.00 – z udziałem związkowców, stowarzyszeń i partii politycznych rozpocznie się wiec przed siedzibą OPZZ przy ul. M. Kopernika.

Zielona Góra: 30 kwietnia 2011 r. od godz. 12 do 18 zorganizowany będzie przez SLD festyn rodzinny, gdzie Rada OPZZ Województwa Lubuskiego będzie uczestniczyć w „Kafejce Społecznej” – przedstawiciele Rady będą się informować o działalności związków zawodowych.
1 maja 2011 r. o godz. 13.00 przed Pomnikiem Bohaterów Westerplatte w centrum miasta rozpoczną się oficjalne obchody – wystąpi m.in. Elżbieta Kurzęcka – wiceprzewodnicząca RW OPZZ, delegacja złoży kwiaty.

To tylko niektóre informacje o obchodach 1 Maja.
 

Wydanie bieżące

Recenzje

Niewiele  jest w polskiej historii osób tak bardzo zasłużonych i zapomnianych jednocześnie. Jego życiorys to gotowy scenariusz na serial telewizyjny. Jan Józef Lipski, bohater biografii Łukasza Garbala, doczekał się w końcu kompletnej monografii.

Więcej …
 

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o pasjonującą powieść poświęconą ludziom lewicy. Dosyć często pomija się ich wkład w kształtowanie polskiej państwowości czy w walkę o sprawiedliwość społeczną. Szablonowo traktuje się ich losy, wpisując w obowiązującą narrację.

Więcej …
 

Książka amb. Sylwestra Szafarza pt.: „Ewolucja BRICS” - to pierwsze na polskim forum publicznym opracowanie dotyczące tej wielkiej organizacji gospodarczej i politycznej zrzeszającej już pięć państw i współpracującej z większością krajów rozwijających się, a także z takimi mocarstwami jak USA, Niemcy, Francja czy W. Brytania oraz z wieloma organizacjami międzynarodowymi.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 

Statystyka

Odsłon : 4735236

Więcej …
 

Więcej …
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej …

Temat dnia

Konstytucja – zasada sprawiedliwości społecznej

Wyrażony w art. 2 aktualnie obowiązującej Konstytucji RP zapis, zgodnie z którym Rzeczpospolita  jest  demokratycznym  państwem  prawnym,  urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej,  zawiera istotną normę prawną państwa sprawiedliwości społecznej.  Ma ona charakter nadrzędny w  stosunku  do  innych  zasad  systemu  prawnego.  Wynika  to  z  wagi  zawartej w niej  treści  oraz  doniosłości  dla  całego systemu  prawnego.

Więcej …

Na lewicy

Prezydium Porozumienia Socjalistów wydało w dniu 18 lipca 2019 roku w godzinach rannych oświadczenie dotyczące koalicji partii i ugrupowań lewicy na najbliższe wybory parlamentarne.

Więcej …
 

Z udziałem ponad stu osób, w dniu 10 lipca 2019 roku, w warszawskim Klubie Księgarza odbyła się promocja wydanej ostatnio przez Wydawnictwo „Kto jest Kim” książki Sylwestra Szafarza „Ewolucja BRICS”.

Więcej …
 

W dniu 13 lipca 2019 roku prof. Tadeusz Iwiński, przedstawiciel SLD, obecny na uroczystościach rocznicowych rządzącej w Hiszpanii Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) napisał:

Więcej …
 

W dniu 29 czerwca 2019 roku odbyło się na terenie całego kraju w organizacjach Sojuszu Lewicy Demokratycznej referendum poświęcone formie uczestnictwa partii w wyborach parlamentarnych w październiku.

Więcej …
 

W dniu 28 czerwca 2019 roku w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ruchu Społecznego „Praca-Pokój-Sprawiedliwość”. Powodem zwołania zebrania wszystkich członków stowarzyszenia były przygotowania do wyborów parlamentarnych, szczególnie ważne dla całej lewicy w świetle zarysowującego się od 2015 roku kryzysu na tle programowym i ideowym.

Więcej …
 

W dniu 15 czerwca 2019 roku Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej zebrała się na posiedzeniu wyjazdowym w Łodzi. Zebranie miało miejsce w siedzibie łódzkiego Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Więcej …
 

Jak podało Biuro Prasowe OPZZ, w dniu 11 czerwca 2019 roku odbyło się posiedzenie prezydium OPZZ. Na początku posiedzenia uczczono minutą ciszy zmarłego w dniu 24 maja br. Ś.P. Jana Guza Przewodniczącego OPZZ i zmarłego w dniu 5 czerwca br. Ś.P. Stanisława Grabowskiego przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Przemysłu i Handlu „Farmacja”.

Więcej …
 

W dniu 9 czerwca 2019 roku odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej z udziałem nowowybranych przedstawicieli SLD do Parlamentu Europejskiego oraz kilkunastu ugrupowań lewicowych, które wcześniej uczestniczyły w koalicji SLD – Lewica Razem.

Więcej …
 

W dniu 5 czerwca 2019 roku w Warszawie odbyła się robocza narada Porozumienie Socjalistów dotycząca aktualnej sytuacji politycznej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dokonano oceny sytuacji politycznej przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce.

Więcej …
 

W dniu 3 czerwca 2019 roku w Warszawie z inicjatywy dwóch fundacji byłych prezydentów RP Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego, po 30 latach od obrad Okrągłego Stołu i wyborów 4 czerwca, odbyła się  konferencja "Dialog, Kompromis, Porozumienie".

Więcej …
 

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła w dniu 27 maja 2019 roku pełną listę osób wybranych do Parlamentu Europejskiego na terenie Polski.

Więcej …
 

Państwowa Komisja Wyborcza podała w dniu 27 maja 2019 roku, że w wyborach wzięło udział 45,68 proc. uprawnionych do głosowania, czyli 13 647 311 osób.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się we wszystkich 28 państwach członkowskich od 23 do 26 maja.

Więcej …