W kwestii cynizmu

Zbigniew Ziobro oburzył się, że Donald Tusk poinformował publicznie o liście grożącym mu śmiercią. I o to też się oburzył, że odpowiedzialnością moralną za atmosferę, która rodzi taki mordercze instynkty obarczył Kaczyńskiego. Przywołanie w tym kontekście zabójstwa prezydenta Gdańska Adamowicza to zdaniem Ziobry wykorzystywanie śmierci do celów politycznych. Uznał to za przejaw wyjątkowego cynizmu… Nie lekceważyłbym tego oskarżenia. Może pan Ziobro rzeczywiście jest prawnikiem trójkowym, może nie ma żadnego prawniczego dorobku, może z narzędzi prawnych posługuje się jedynie pałką, ale jeśli chodzi o cynizm to fachowiec pierwsza klasa.
Czym bowiem jak nie cynicznym wykorzystywaniem śmierci do celów politycznych było słynne „Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie” i postawienie znanemu kardiochirurgowi zarzutu morderstwa w zamiarze ewentualnym?
Czym, jak nie cynizmem w czystej postaci było wysłanie ekipy policyjno-telewizyjnej do Barbary Blidy, żeby publicznie zniesławić ją zarzutem korupcyjnym, co w efekcie doprowadziło do jej śmierci?
A wrabianie Edwarda Mazura w morderstwo gen. Papały? Czyż nie była to cyniczne próba utytłania człowieka w zbrodni, żeby poprzez niego oskarżyć lewicę o konszachty z półświatkiem i brudne interesy?
No, a tyle sztandarowy, co haniebny przykład wykorzystywania śmierci do uprawiania polityki – katastrofa smoleńska? Co to jest jak nie cyniczna gra trumnami wyłącznie w celach politycznych?
Wszystkie przywołane tu przykłady cynizmu Ziobry i ekipy, której jest prominentnym członkiem są z życia wzięte. Każdy z nich to bujda na resorach.
Dr. Mirosława G. na skutek prawomocnego wyroku Ziobro musiał przeprosić.
Oskarżani o łapownictwo, w które próbowano wrobić Barbarę Blidę, zostali prawomocnie uniewinnieni.  
Dowody mające doprowadzić do ekstradycji do Polski Edwarda Mazura oskarżanego o udział w zbrodni na komendancie głównym policji sędzia Keys z Sądu Federalnego w Chicago rozbił w pył.
Jeśli zaś chodzi o katastrofę TU-154 mamy do czynienia z taką gęstwą „dowodów” na zamach, że sam cesarz PiS-owskiego królestwa cynizmu i główny beneficjent polityczny tego kłamstwa stulecia jął się wycofywać i już nie zapowiada, że jest „coraz bliżej prawdy” …
Piszę „jął się” pod wpływem rzeczonego Ziobry, który na koniec umoralniania Tuska obiecał, że w sprawie gróźb pod jego adresem prokuratura „wszcznie” śledztwo. Być może „wszcznie”, ale zapewne rychło nie skończy. Mordercę Adamowicza prokuratura już trzy lata bada, czy aby nie był niepoczytalny, gdy dźgał Adamowicza nożem na oczach całej Polski, bo – jak krzyczał – nienawidzi PO.
„Wszcznie” … Wykorzystywanie przez Ziobrę określenia co prawda poprawnego, ale od dawna będącego poza językowym obiegiem, jest oczywiście zamierzoną stylizacją. Powiedziałbym, że cynicznym udawaniem krakowskiego prawnika z korzeniami. Coś w podobie udawania apolitycznego ministra sprawiedliwości.

Marek Barański - Facebook 5.11.2021

 

Wydanie bieżące

Recenzje

„Przemoc, pokój, prawa człowieka” to książka Jerzego Oniszczuka wydana co prawda w roku 2016, niemniej jej aktualność w ostatnich latach okazała się niezwykle ważna, dotyczy bowiem filozofii konfliktu i dopuszczalności przemocy, co autor wyraźnie podkreśla we wstępie.

Więcej …
 

Książka „Chiny w nowej erze” jest kwintesencją działań naukowych i publicystycznych dra Sylwestra Szafarza. Powstawała ona kilka lat. Jest chronologicznym zbiorem materiałów związanych z przemianami, jakie zainspirowane zostały przygotowaniami i skutkami 20. Zjazdu Krajowego KPCh.

Więcej …
 

Monografia  „Prawne i etyczne fundamenty demokracji medialnej” jest studium z zakresu ewolucji współczesnych demokracji i wskazuje na postępujący proces przenikania polityki i mediów, co znacząco wpływa na kształtowanie się nowych relacji człowiek – polityka w obliczu wolnego rynku i rewolucji technologicznej opartej o systemy cyfrowe. W pracy zostały poddane eksploracji i usystematyzowane zagadnienia, wartości i normy istotne dla zjawiska opisanej w literaturze kategorii społecznej – demokracja medialna.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Statystyka

Odsłon : 7273581

Temat dnia

Na kogo głosować?

Mówi się, że wybory samorządowe dotyczą spraw lokalnych i nie powinny być polityczne. Ale one bardzo decydują o polityce, o poparciu dla partii, co przekłada się na ich sprawczość.
Jeśli więc mamy określone poglądy polityczne, to trzeba je potwierdzić w tych wyborach.

Więcej …

Na lewicy

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej PPS – Mazowsze. Omówiono wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się w dniu 7 kwietnia. Jak wynika z przygotowanego sprawozdania, PPSowcy na Mazowszu startowali z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy.

Więcej …
 

W dniu 3 kwietnia 2024 roku w Płocku odbyło się zebranie Organizacji Okręgowej PPS z udziałem kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych. W zebraniu uczestniczył przewodniczący Rady Naczelnej PPS, senator Wojciech Konieczny.

Więcej …
 

W dniu 23 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się Konwencja Polskiego Ruchu Lewicowego. Przyjęto uchwały programowe. Zostały wybrane nowe władze.

Więcej …
 

W dniu 13 marca 2024 roku w Warszawie odbyła się debata "Media publiczne z lewicowej perspektywy". Organizatorami była Polska Partia Socjalistyczna i Centrum Imienia Daszyńskiego.W panelu dyskusyjnym wystąpili: posłanka Paulina Matysiak, dr Andrzej Ziemski i Jakub Pietrzak.

Więcej …
 

W dniach 11 -13 marca, 2024 roku w Tarnowie, obradował III Kongres Pokoju zorganizowany przez prof. Marię Szyszkowską z udziałem środowisk naukowych z całej Polski. Otwarcia Kongresu dokonali: Prof. zw. dr hab. Maria Szyszkowska, Członek Komitetu Prognoz <Polska 2000 Plus> przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz  Prof. dr hab. Tadeuszu Mędzelowski Dr H. C. Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu Wiceprezes Pacyfistycznego Stowarzyszenia.

Więcej …
 

W Warszawie w dniu 3 lutego 2024 roku zebrała się Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej.
Dyskutowano na temat aktualnej sytuacji politycznej, zbliżających się wyborów samorządowych. Przedmiotem obrad i decyzji były sprawy organizacyjne.

Więcej …
 

W dniu 12 stycznia 2024 roku odbyło się w Warszawie posiedzenie Rady Mazowieckiej PPS. Poświęcone ono było analizie aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Oceniono jej wpływ na zadania i politykę Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 9 grudnia 2023 roku w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Organizacji Młodzieżowej PPS „Młodzi Socjaliści”, która zawiązała się ponownie w wyniku otwartej inicjatywy władz centralnych PPS.

Więcej …
 

W dniu 5 grudnia 2023 roku w Warszawie odbył się pogrzeb Towarzysza Bogusława Gorskiego Honorowego Przewodniczącego Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 25 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się statutowe zebranie Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. Przedmiotem obrad była ocena zakończonej wyborami do Sejmu i Senatu RP w dniu 15 października 2023 roku, kampania wyborcza, w której uczestniczyli kandydaci desygnowani przez PPS.

Więcej …
 

W dniu 18 listopada 2023 roku w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Komitet Warszawski PPS w związku z 131 rocznicą Kongresu Paryskiego, na którym zainicjowano powstanie Polskiej Partii Socjalistycznej.

Więcej …
 

W dniu 12 listopada 2023 roku w przeddzień 109 rocznicy walk warszawskich robotników pod przywództwem Organizacji Bojowej PPS z wojskami carskimi, w Warszawie na Placu Grzybowskim, pod obeliskiem upamiętniającym to wydarzenie, odbyło się uroczyste złożenie kwiatów.

Więcej …