Globalna farmacja

Drukuj PDF

Felieton - Prosto z buszu
Janusz Rygielski

W mediach alternatywnych z założenia publikują znakomici autorzy. Dlaczego z założenia? Otóż z tego prostego powodu, że media głównego nurtu realizują wytyczne przekazywane przez ich właścicieli, którzy swój interes widzą w rządzie światowym. W efekcie taką samą, zgodną  opinię wyrażają The Washington Post, The Australian, Gazety Wyborcza. Zresztą nie tylko opinię. Media głównego nurtu ukrywają również fakty, jak np. raport CIA w sprawie zestrzelenia samolotu malezyjskiego nad Ukrainą Wschodnią. A także bardzo beztrosko akceptują sfingowane wydarzenia i natychmiast „kupują” oficjalne interpretacje ich przyczyn, bez jakiegokolwiek dochodzenia do źródeł. W gazecie „The Australian” zamieszczono przedruk artykułu Rogera Boyles’a z dziennika „Times” (też Murdoch),  sugerującego w tytule możliwą ucieczkę Grecji i Wielkiej Brytanii z Europy[1]. Autor zaczyna od generalnej uwagi, iż w Europie ma miejsce napięcie między Wschodem i Zachodem, spowodowane przyłączeniem Krymu do Rosji. Otóż to, media alternatywne przyczynę tego napięcia dostrzegają ją w „bezczelnym puczu”, jak go określił dyrektor Stratforda Freedman. Niektóre sięgają bardziej wstecz, do budowania baz militarnych wokół Rosji.
Różne definiowanie początku tego samego zjawiska przez media przypomina mi traktowanie zmian klimatycznych przez mędrców. Pogoda w jednych latach jest cieplejsza, w innych chłodniejsza. Jeśli (wersja I) rozpoczniemy analizę od najchłodniejszego punktu, to sprytnie udowodnimy, że obecnie mamy do czynienia z groźnym ociepleniem. I odwrotnie, jeśli (wersja 2) zaczniemy od momentu, w którym było najcieplej, to łatwo uzyskać dowód na globalne ochłodzenie. Huśtawka klimatyczna, z jaką obecnie mamy do czynienia, ułatwia tego rodzaju manipulacje. Z nauką mają one niewiele wspólnego. Ale pseudo uczeni, stosując wersję 1, udowodniają, że grozi nam wypalenie całej planety.
Dziennikarz zatrudniony w gazecie należącej do magnata prasowego, znający politykę swojego medium, który otrzymał sugestie od swego szefa, dobrze wie, że napisanie czegoś od nich odbiegającego grozi daleko idącymi konsekwencjami. Jaki sens ma ryzykowanie utraty dobrze płatnej i zapewniającej sławę pracy? Na bok odkłada dociekania i oryginalność.
System globalnego strumienia informacyjnego ma zapewnić, że zarówno w Nowym Jorku jak i każdej dziurze na całej planecie ludzie wiedzą to samo i myślą w taki sam sposób. Oczywiście konsekwencją istnienia takiej misji jest tworzenie legionu wykonawców, który piszą bardzo podobne teksty. Ich czytelność trzeba uatrakcyjniać sensacjami. Wielu to kupi. Ale nie wszyscy. Dlatego media głównego nurtu mają coraz mniej czytelników. Największą popularnością w You Tube cieszy się obecnie telewizja „Russia Today”. Z pewnością prezentuje ona rosyjski punkt widzenia i ukrywa fakty kłopotliwe dla Putina. Ale jednocześnie w jej programach wybitni zachodni dziennikarze ujawniają fakty niepodawane przez kraje należące do imperium. I głównie dlatego cieszy się ona takim wzięciem.
W mediach alternatywnych piszą zarówno profesjonalni dziennikarze, którzy nie chcą być tubą propagandową, jak i autorzy mający inne zawody. Z reguły nie otrzymują oni za swą pracę wynagrodzenia. Motywacją do pisania nie jest zarobek, ale chęć zaprezentowania swych oryginalnych spostrzeżeń, ujawnienia nieprawości, z którymi, powiedzmy delikatnie, nie daje sobie rady istniejący system, i poczucie niezależności. Niektórzy pewnie myślą o tym, aby ulepszyć świat.
Joachim Hagopian ukończył elitarną uczelnię wojskową West Point[2]. Po odbyciu służby wojskowej podjął studia w zakresie psychologii klinicznej, które ukończył z tytułem magistra, po czym przez dwadzieścia pięć lat pracował jako licencjonowany psychiatra. Na łamach Global Research zamieszczono jego dwie publikacje poświęcone farmacji. Powinien zapoznać się z nimi każdy, kto przekroczył lub zamierza kiedykolwiek przekroczyć próg apteki. Są to artykuły znakomicie przedstawiające miejsce chorego człowieka w systemie rządu światowego, służącego wyłącznie korporacjom, także tym, które rzekomo nas leczą. Jednakże ich celem nie jest leczenie, ale zysk. niezależnie od tego, czy to „leczenie” pomaga, czy szkodzi, czy też dla organizmu chorego ma znaczenie całkiem obojętne.
Autor zaczyna od stwierdzenia, że aby zrozumieć amerykański system „leczenia”, promieniujący na cały postępowy świat, trzeba wziąć pod uwagę, że „Big Pharma”, nie jest w tym kraju wyjątkiem. Także „Big Government”, „Big Oil”, „Big Agri-Chem” działają podobnie, ponieważ kontrolują je ci sami akcjonariusze. „Wielkie pieniądze” należące do kliki banków centralnych władają i operują wszystkimi 500. korporacjami wymienianymi na łamach miesięcznika Forbes.  Oprócz tego, ta sama klika faktycznie włada niemal wszystkimi rządami na całym świecie. Rockefellerowie sprywatyzowali opiekę zdrowotną w Stanach Zjednoczonych już w latach trzydziestych ubiegłego stulecia i od tamtej pory utrzymują swój wielki wpływ na funkcjonowanie medycyny oraz Big Pharmy.
W artykule „Nikczemności korporacji farmaceutycznych ujawnione”[3], Hagopian stwierdza, że „W okresie kilku stuleci grupka rodzin oligarchów, głównie europejskich i Stanów Zjednoczonych, kontrolowała i kontroluje rządy oraz wojny, bezwzględnie konsolidując i maksymalizując zarówno władzę jak i kontrolę nad cennymi surowcami, w celu promowania rządu światowego, o charakterze faszystowsko - totalitarnym, posiadającego absolutną władzę i kontrolę nad całą ziemską populacją. Grupa rodzin oligarchów systematycznie i efektywnie wyeliminowała konkurencję, pod oszukańczą, błędną nazwą systemu wolnej przedsiębiorczości. Modernizacja jest równoznaczna z globalizacją, prywatyzacją i militaryzacją. Następnie, krańcowo mała liczba ludzi, reprezentująca uprzywilejowaną elitę rządzącą, narzuciła system, czyli uknuła swój długoterminowy diabelski plan stworzenia swojego jednego rządu światowego. Niestety, w tym burzliwym momencie w naszej ludzkiej historii, jest on najbliższy zmaterializowania się.
Tu, w początkowym okresie dwudziestego pierwszego stulecia, klasa rządząca wmanipulowała naszą planetę, z siedmioma miliardami ludzi, w globalny system ekonomiczny feudalizmu. Poprzez plądrowanie i grabież ziemi, sprytne wprowadzenie oszukańczego systemu finansowego, który kontroluje produkcję i przepływ papierowych pieniędzy[4], używając amerykańskiego dolara w roli waluty międzynarodowej, obrócili obywateli świata i narody w zakontraktowanych, beznadziejnie zadłużonych służących, poprzez przerażający rabunek planety”.
W powyższym kontekście Hagopian widzi rolę kompleksu farmaceutycznego, obejmującego dwie grupy działalności –  produkcję lekarstw oraz ich dystrybucję. Informuje czytelnika, jakie miejsca na liście 500 przedsiębiorstw Forbesa zajmują przedsiębiorstwa farmaceutyczne. Najwyższe (39 miejsce) zajmuje interes naszej rodaczki Piaseckiej, która odziedziczyła firmę Johnson & Johnson. W dziesięcioleciu 2002-2012 dwanaście największych firm farmaceutycznych uzyskały profit netto w wysokości trzech czwartych biliona dol. (am. tryllion). Autor konkluduje, że mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby przekupić każdego, przede wszystkim polityków i urzędników, którzy mogą im pomóc w uzyskaniu coraz to wyższych dochodów. Spośród wszystkich gałęzi przemysłu, „Big Pharma” wydaje najwięcej funduszy na lobbing. W okresie 1998-2003 wydała na ten cel 2.7 miliarda dol. O 42% więcej niż jej siostra – kompleks ubezpieczeniowy. „Big Pharma” praktycznie włada urzędem federalnym (Food and Drug Administration - FDA), który ma za zadanie ustalać zasady jej funkcjonowania oraz ją kontrolować.
System wypracowany przez farmaceutyczną potęgę powoduje, że produkuje się ludzi chorych i utrzymuje ich w tym stanie. Chronicznie cierpiący uzależnieni są od pigułek, które nie leczą choroby, ale wyłącznie symptomy, zamiast sięgać do przyczyn dolegliwości.
„Istnieje mnóstwo empirycznych dowodów, które potwierdzają, że mają miejsce uzgodnione diabelskie wysiłki, które rujnują życie bohaterskich lekarzy- pionierów, którzy opracowali terapie mogące wykurować raka, AIDS i inne nieuleczalne choroby. Oczywiście ich praca stanowi poważne zagrożenie dla medycznego status quo[5]. A więc ich leczenie zostało skutecznie powstrzymane przez medycynę konwencjonalną (opartą na produkcji „Big Pharmy” – JR). Sprawa zasadnicza, jeśli ludzie są zdrowi, to przemysł opieki zdrowotnej musi upaść. Tak więc, jest to we własnym, z natury rzeczy wyrachowanym interesie, promowanie choroby w pod szyldem dobrego samopoczucia (wellness)[6].
W jednym felietonie nie jestem w stanie przedstawić wszystkich metod stosowanych przez globalną farmację, choćby szczepień, które mogą służyć redukowaniu populacji ludzkiej. Dodam jedynie, że na stronie „Natural Society” zamieszczono w sierpniu ubiegłego roku informację, iż Sąd Najwyższy w Indiach prowadzi dochodzenie w sprawie działalności Fundacji Billa i Melindy Gates, która promuje szczepienia w tym kraju[7]. Po zaszczepieniu 16 tys. dziewczynek Gardasilem, w ciągu miesiąca wiele z nich zachorowało, a pięć zmarło. Naukowcy hinduscy znaleźli w szczepionce element, który pozbawia pacjentki możliwości posiadania potomstwa. Próbki wysłano do Południowej Afryki, gdzie tamtejsi naukowcy potwierdzili ustalenia hinduskich kolegów. Gardasil został wynaleziony przez profesora z Brisbane, któremu za to osiągnięcie przyznano tytuł Australijczyka Roku. No cóż, Obamie przyznano Pokojową Nagrodę Nobla. Można się tak bawić. Tylko dlaczego uśmiercać i kaleczyć dzieci?

Janusz Rygielski, dr inż. geodeta, podróżnik, pisarz, na stałe zamieszkuje w Australii

Przypisy:
1.    A gossamer thread links Grexit to British exodus from Europe, Roger Boyes, The Times, The Australian, 20 Jan. 2015
2.    Warto przypomnieć, że inicjatorem założenia tej Akademii Wojskowej był Tadeusz Kościuszko, który wielokrotnie pisał w tej sprawie do Thomasa Jeffersona. http://en.wikipedia.org/wiki/Kosciuszko's_Monument_(West_Point) Wcześniej Kościuszko nadzorował budowę fortyfikacji West Point. http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Military_Academy
3.    The Evils of Big Pharma Exposed, http://www.globalresearch.ca/the-evils-of-big-pharma-exposed/5425382
4.    W oryginale użyto terminu “fiat money”, co Urban Dictionary wyjaśnia, jako „pieniądz, którego jedyną wartością jest gwarancja rządu. Ten rodzaj pieniędzy nie wymaga zdyscyplinowanej polityki fiskalnej.” I podaje przykłady: asygnaty drukowane podczas rewolucji francuskiej oraz ruble na czasów Związku Radzieckiego. A tom się uśmiał.
5.    Zainteresowanym tematem polecam film „Dying to have Known”, przedstawiający losy Maxa Gersona, który opracował skuteczną metodę leczenia raka, opartą na wzmacnianiu systemu immunologicznego organizmu. Gersona otruto, a jego odręczny tekst, przepisywany przez sekretarkę zaginął.
6.    Jak podaje Wikipedia, termin wellness jest „generalnie rozumiany jako zdrowa równowaga umysłu, ciała i ducha, prowadząca do ogólnie dobrego samopoczucia.” Temin ten został wprowadzony w 1950 r. Podobną definicję zamieszcza Urban Dictionary. Jest rzeczą interesującą, że tego słowa nie ma w Oxfordzkim Słowniku Angielsko – Polskim, w Macquarie Encyklopedic Dictionary, w Słowniku Lekarskim Angielsko – Polskim, a Google Translate tłumaczy słowo angielskie „wellness” na polskie „wellness”. Jak widać wydawcy oraz internet wspierają „Big Pharmę”.
7.    http://naturalsociety.com/bill-gates-faces-trial-india-illegally-testing-tribal-children-vaccines/

 

Wydanie bieżące

Recenzje

Sylwester Szafarz, dyplomata, pisarz, publicysta polityczny i wybitny specjalista historii i rozwoju Chin, przygotował do druku kolejną książkę: „Pandemia neoliberalnej globalizacji”.

Więcej …
 

To nie jest książka, nad którą przechodzi się, jak nad większością innych. To skarb. To pyszne świadectwo czasu. Dwa niesłychanie ważne elementy przyciągnęły mnie do niej i nie pozwoliły mi od niej się oderwać: to, jak bliska jest mi Polska Ludowa, i to jak ogromne znaczenie ma dla mnie literatura biograficzna, w tym autobiografistyka.

Więcej …
 

Jest już na polskim rynku wydawniczym książka o bardzo podobnym tytule: Rzeczpospolita III i pół Sylwii Milan, [Lublin] 2009: zbiór wywiadów z 50 osobami, wydanych na 20. rocznicę obrad Okrągłego Stołu i przedrukowanych z londyńskiego tygodnika „Cooltura”, zbieżność tytułów jest chyba jednak przypadkowa, choć do książki Milan nieprzypadkowo jeszcze powrócę.

Więcej …
 

 

 
 
 
 
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Statystyka

Odsłon : 6042454

Temat dnia

Trzaskowski w USA

Czytałem wczoraj, przedwczoraj tu i ówdzie, szczególnie na gazeta.pl o planowanym „wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego przed Kongresem USA”.

Więcej …

Na lewicy

W dniu 24 listopada w Warszawie odbyła się konferencja „Socjalizm warunkiem pokoju światowego”. Organizatorami były  następujące instytucje: Stowarzyszenie im. Ignacego Daszyńskiego, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa, Porozumienie Socjalistów, Pacyfistyczne Stowarzyszenie oraz Polski Oddział Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC). Patronat naukowy sprawowała prof. zw. dr hab. Maria Szyszkowska.

Więcej …
 

Tradycyjnie, już od 2004 roku, w dniu 13 listopada 2021 roku odbyła się na Placu Grzybowskim w Warszawie uroczystość  złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym wydarzenia z udziałem PPS w roku 1904.

Więcej …
 

W dniu 11 listopada 2021 roku w Warszawie odbył się Marsz Antyfaszystowski z okazji Dnia Niepodległości. Wzięli w nim udział przedstawiciele Polskiej Partii Socjalistycznej z całego kraju. Szli we wspólnym Bloku PPS. Inicjatywę tej demonstracji nadawali głównie przedstawiciele Organizacji Młodzieżowej PPS - Czerwona Młodzież.

Więcej …
 

W dniu 7 listopada 2021 roku przedstawiciele warszawskiej organizacji PPS, z okazji 103 rocznicy powołania Rządu Ludowego Republiki Polskiej z premierem Ignacym Daszyńskim, złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem tego wielkiego socjalisty i demokraty.

Więcej …
 

 

W dniu 27 października 2021 roku, w 77. rocznicę bohaterskiej śmierci Konstantego „Kostka” Jagiełły w Łękach-Zasolu Stowarzyszenie „Pokolenia” zorganizowało uroczystości poświęcone tym wydarzeniom.

Więcej …
 

W dniu 12 października 2021 roku w rocznicę bitwy pod Lenino, w wielu miejscach w kraju pod pomnikami żołnierzy polskich i radzieckich przedstawiciele ugrupowań lewicowych złożyli kwiaty, upamiętniając rozpoczęcie szlaku bojowego Ludowego Wojska Polskiego na froncie wschodnim II wojny światowej.

Więcej …
 

W dniu 10 października 2021 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej PPS. Przyjęto uchwałę w sprawie terminu XLIV Kongresu, który odbyć się ma w Warszawie 19 marca 2022 roku.

Więcej …
 

W dniu 9 października 2021 roku w Warszawie dokonano zakończenia procesu likwidacji SLD i Wiosny i powołano partię Nowa Lewica.

Więcej …
 

W dniu 2 października 2021 roku w Warszawie Konferencja „Relacje Polska-Białoruś – co dalej?” zorganizowana przez Stowarzyszenie Polska-Białoruś przy współudziale redakcji: „Myśl Polska", „Polityka Polska” i  „Przegląd Socjalistyczny”.

Więcej …
 

W związku ze zwycięstwem wyborczym Socjaldemokratycznej Partii Niemiec w wyborach do Bundestagu przewodniczący RN PPS, senator Wojciech Konieczny skierował w dniu 28 września 2021 roku list gratulacyjny na ręce przewodniczącego SPD.

Więcej …
 

18 września 2021 roku w Warszawie  odbyło się spotkanie Polskiego Ruchu Lewicowego (PRL) w organizacji!  Podstawą dyskusji, stał się referat o celach i zadaniach partii w aktualnej sytuacji społeczno-politycznej zaprezentowany przez Koordynatora Krajowego kol. Zbigniewa Sowę.

Więcej …
 

12 września 2021 roku w Ewinie odbyły się uroczystości związane z 77 rocznicą słynnej bitwy partyzanckiej z Niemcami podczas II wojny światowej. W bitwie stoczonej w dniach 12-13  września 1944 roku brały udział.  oddziały partyzanckie 3. Brygadę Armii Ludowej im. Józefa Bema, wspierane przez oddział Batalionów Chłopskich i skoczków z Polskiego Sztabu Partyzanckiego.

Więcej …